500 plus dla samotnego rodzica a alimenty – to warto wiedzieć
 

500 plus dla samotnego rodzica a alimenty – to warto wiedzieć

500 plus dla samotnego rodzica, 500 plus a alimenty dobrowolne

Świadczenie 500 plus – czy należy się samotnemu rodzicowi? Owszem, jednak konieczne są ustalone alimenty od drugiego rodzica. W tym przypadku bardzo ważne mogą okazać się wyniki testu na ojcostwo. Tym bardziej, że badania DNA mogą być przydać się obu stronom – mężczyźnie (który ma wątpliwości) i kobiecie (chcącej uzyskać alimenty i świadczenie 500+). 

Z tego artykułu dowiesz się:

500 plus dla samotnego rodzica a alimenty – czy muszą być ustalone?

Program 500+ zakłada, że warunkiem uzyskania przez samotnego rodzica 500 złotych na dziecko jest ustalenie alimentów od drugiego rodzica (wyjątkiem są takie sytuacje jak jego śmierć).

Aby ustalić alimenty, można złożyć w sądzie pozew lub uzyskać tytuł wykonawczy ustalający alimenty (potem musi go zatwierdzić sąd). W uproszczeniu: taki tytuł to np. umowa w formie aktu notarialnego czy zgoda zawarta przed mediatorem.

Poczytaj więcej: 500 plus na pierwsze dziecko – kryteria dochodowe

„Mam wątpliwości, czy na pewno jestem ojcem”

Mężczyzna niepewny swojego ojcostwa ma wątpliwości, czy płacenie alimentów jest w jego przypadku słuszne. W końcu nie da się odzyskać wpłaconych już alimentów… Znajdujesz się w takiej sytuacji?

Wyjściem może być wykonanie testu na ojcostwo. Dzięki wynikowi upewnisz się, czy powinieneś płacić alimenty i podejmiesz właściwą decyzję.

„Jestem samotną matką i chcę uzyskać alimenty”

Długie batalie sądowe czy test na ojcostwo? Wybór wydaje się prosty. Tym bardziej, że pewność, jaką mężczyźni uzyskują dzięki wynikowi badania DNA, jest dla wielu z nich bodźcem do dobrowolnego uznania ojcostwa i płacenia alimentów.

A jeśli mimo wszystko dalsze kroki będą potrzebne? Wynik testu przyda się w sądzie i będzie dowodem w sprawie o ustalenie ojcostwa i zasądzenie alimentów.

Jak zrobić badania ojcostwa i mieć pewność?

Wydaje Ci się, że to będzie skomplikowane? Nic bardziej mylnego! Badania DNA na ojcostwo zrobisz szybko i na podstawie dowolnych próbek, np. wymazu z policzka, włosów z cebulkami, smoczka, sztućców, niedopałka papierosa i wielu innych.

Wynik testu na ojcostwo:

  • zapewni Ci spokój na zawsze,
  • pozwali rozwiązać sprawę i uprości postępowanie,
  • da szansę na unormowanie rodzinnej i prawnej sytuacji.

Ciekawy artykuł: Jak nie płacić alimentów bezpodstawnie?


zdjęcie: image4you/pixabay.com

5/5 - (2 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA