Jak nie płacić alimentów bezpodstawnie?
 

Jak nie płacić alimentów bezpodstawnie?

alimenty, jak nie płacić alimentów, alimenty na nie swoje dziecko

Alimenty płaci się nawet do momentu, gdy dziecko skończy naukę i się usamodzielni – do 24-26 roku życia. Jeśli policzymy po 500 złotych miesięcznie za ten okres, wyjdzie… 144-156 tysięcy złotych! To naprawdę spora kwota, a okazuje się, że coraz większa liczba mężczyzn płaci alimenty na nie swoje dziecko. Jak nie płacić alimentów bezpodstawnie?

Spis treści:

Jakie są konsekwencje zasądzenia alimentów?

Mało kto zastanawia się, jakie są konsekwencje zasądzenia alimentów. Tak naprawdę w takiej sytuacji:

  • będziesz zobowiązany, aby płacić alimenty nawet tak długo, aż dziecko skończy naukę i się usamodzielni – jeśli nie będziesz tego robił, grozi Ci kara (m.in. pozbawienie wolności);
  • jeśli okaże się, ze to wcale nie Ty jesteś ojcem – nie odzyskasz zapłaconych środków finansowych (bez względu na to, czy dojdzie do zaprzeczenia ojcostwa);
  • rozwiązanie Twojej sprawy może nie być takie proste – można spotkać się z głosami, że sądy zaczynają działać w imię myśli „dziecko musi mieć ojca”.

Czy na pewno będę płacić alimenty na moje dziecko?

Towarzyszy Ci to pytanie? Uwierz – nie zniknie z Twojej głowy z dnia na dzień. Niepewność będzie narastać i narastać… Wielu mężczyzn zmaga się z takimi wątpliwościami, jednak często mimo wszystko decydują się płacić alimenty.

Gdy po latach niepewność staje się nie do zniesienia, robią badanie i dowiadują się, że przeczucie wcale ich nie myliło. Co wtedy? Zapłacone alimenty nie zostaną zwrócone, w przypadku dobrego kontaktu z dzieckiem – trudno może być też zerwać kontakt…

To może Cię zainteresować: Moje dziecko nie jest do mnie podobne… Może nie jestem jego ojcem?

Jak nie płacić alimentów bezpodstawnie?

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – sprawdź, czy to na pewno Twoje dziecko. Pomogą Ci w tym badania DNA, które potwierdzą albo wykluczą ojcostwo w sposób jednoznaczny.

Do testu wystarczą takie próbki jak smoczek, nadgryziony chrupek kukurydziany, czapeczka, sztućce, chusteczka z katarem czy patyczek z woskowiną z ucha. Jeśli analizowane są 24 markery genetyczne, pewny wynik uzyskasz przy badaniu tylko siebie i dziecka.

Wyobraź sobie, że:

  • test na ojcostwo potwierdza ojcostwo – wtedy zyskujesz pewność do końca życia, że to na pewno Twoje dziecko i możesz spokojnie zaplanować dalsze życie;
  • test na ojcostwo wyklucza ojcostwa – wtedy unikniesz płacenia alimentów na dziecko, które nie jest Twoje i oszczędzisz nawet 144-156 tysięcy złotych.

Poczytaj więcej o teście na ojcostwo: Test na ojcostwo krok po kroku


zdjęcie: BeatriceBB/pixabay.com

5/5 - (1 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA