Mężczyzna urodził dziecko – czy to możliwe?

mężczyzna urodził dziecko

Coraz częściej słyszy się, że mężczyzna urodził dziecko. Jak to jest możliwe? Przecież to kobiety potrafią rodzić dzieci, dzięki budowie i fizjologii swojego ciała. Temat ten dla wielu osób jest szokujący, dlatego wyjaśnimy dziś, jak doszło do tego, że mężczyzna urodził dziecko!

Tego dowiesz się z artykułu:

▶ Jak mężczyzna może zajść w ciążę?

▶ Mężczyzna urodził dziecko – historia oparta na faktach

Jak mężczyzna może zajść w ciążę?

Zgodnie z prawami natury mężczyźni nie zachodzą w ciążę. Wyjątkiem od tej reguły są mężczyźni transpłciowi ⚧, czyli mężczyźni, którym po urodzeniu przypisano płeć żeńską. Większość z nich poddaje się tranzycji (korekcie płci) i żyje zgodnie z płcią, z która się identyfikuje. Tranzycja nie zawsze zmienia całe ciało. Wiele transpłciowych osób w jej trakcie decyduje się na niezmienianie swoich genitaliów, a jedynie przerwanie ich pracy poprzez terapię hormonalną. To właśnie ta decyzja umożliwia transpłciowym mężczyznom zajście w ciążę [1], [2].

Mężczyźni transpłciowi muszą przyjmować testosteron 💉. Dzięki niemu mają bardziej męskie rysy twarzy, niższy głos czy owłosienie tam, gdzie do tej pory go nie było. Wywołuje on także zanik miesiączki, powstrzymuje pracę jajników i poprawia samopoczucie. Testosteron uniemożliwia także zajście w ciążę. Mężczyzna musi więc go odstawić w przypadku podjęcia decyzji o dziecku [2], [3].

Mężczyzna urodził dziecko – historia oparta na faktach

Bennett Kaspar-Williams to transpłciowy mężczyzna, który wraz ze swoim mężem Malikiem zdecydował o zajściu w ciążę 🫃. Było to możliwe dzięki temu, że nie zmienił swoich genitaliów w trakcie korekty płci. Przyjmował jedynie testosteron, przez który żeńskie genitalia nie mogły funkcjonować prawidłowo [2].

Bennett z mężem początkowo rozważali adopcję. Jednak po kontakcie z innymi transseksualnymi parami zdecydowali się naturalnie począć dziecko. Po odstawieniu testosteronu Bennettowi dość szybko udało się zajść w ciążę. W 2020 roku para powitała na świecie zdrowego synka 👶 – Hudsona. Aktualnie chłopiec zdrowo się rozwija pod opieką dwóch ojców. Rodzina szczęśliwie żyje w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych 🇺🇸 [2].

Źródła:

  1. https://noizz.pl/lgbt/wszystko-co-chcecie-wiedziec-o-transplciowosci-ale-boicie-sie-zapytac/fn9kefw
  2. https://www.mjakmama24.pl/ciaza/przebieg-ciazy/do-zaplodnienia-doszlo-droga-naturalna-jakim-cudem-mezczyzna-urodzil-dziecko-aa-db2G-MXkH-zesr.html
  3. https://tranzycja.pl/krok-po-kroku/maskulinizujaca-terapia-hormonalna/

To również może Cię zainteresować: Pomyłka przy in vitro – kobieta urodziła nie swoje dziecko?!

Oceń

1 komentarz

  1. „Bennett Kaspar-Williams to transpłciowy mężczyzna” więc nie jest to prawdziwy mężczyzna wiec mężczyzna nie może zajść w ciąże.

    Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA