Wykonaj test ojcostwa w ciąży - nowa generacja badań!
 

Wykonaj test ojcostwa w ciąży – nowa generacja badań!

test na ojcostwo w ciąży

Niewielu z Państwa wie, że aby wykonać test na ojcostwo nie trzeba czekać do narodzin dziecka. Badanie takie można wykonać już w czasie ciąży. Pewność badania jest identyczna z tą uzyskiwaną przy  testach po narodzeniu dziecka. Pomimo, że koszt przeprowadzenia testu na ojcostwo w ciąży jest znacznie wyższy od standardowych badań to dla wielu osób informacja uzyskana właśnie na tym etapie jest bezcenna. Testy na ojcostwo w czasie ciąży można podzielić na dwie typy badań:

Testy  połączone z badaniami prenatalnymi

U kobiety ciężarnej, u której przeprowadza się badanie prenatalne (np.: amniopunkcję czy biopsję kosmówki), pobiera się niewielkie ilości płynu owodniowego  bądź kosmówki, które są źródłem materiału genetycznego dziecka. Dlaczego? Ponieważ w płynie owodniowym znajdują się komórki płodu, podobnie jak  w fragmencie kosmówki, stąd też na ich podstawie można ustalić profil DNA dziecka.

Do badania trzeba koniecznie włączyć materiał od matki i ojca. Najczęściej do testu ojcostwa pobiera się wymaz z wewnętrznej strony policzka, ale można też wykorzystać próbki niestandardowe takie jak: włosy z cebulkami, chusteczkę do nosa, szczoteczkę do zębów itp.

Amniopunkcja i biopsja kosmówki często określane są zabiegami inwazyjnymi, które wiążą się z ryzykiem m.in. poronienia. Ryzyko to jest zwykle bardzo niskie i praktycznie bliskie zeru jeśli zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego lekarza.
Takie badania DNA można wykonać od ok. 15 tygodnia ciąży.

Testy na podstawie krwi –  w 100% bezpieczne!

Amerykański koncern genetyczny opracował nowatorską metodę pozwalająca ustalić ojcostwo w czasie ciąży w sposób bardzo bezpieczny, bo na podstawie krwi z żyły odłokciowej pobranej od ciężarnej kobiety i od domniemanego ojca. Dzięki temu ryzyko, które wiązało się z poprzednią metodą zostało wyeliminowane.

Na czym dokładnie polega test?

Metoda ta opiera się na analizie DNA płodu, które krąży we krwi matki a przedostaje się do niej przez łożysko. Test na ojcostwo przeprowadza się za pomocą metody mikromacierzy z wykorzystaniem bioinformatycznego algorytmu Parental Support TM opracowanego przez amerykański koncern. Metoda została opatentowana a jej skuteczność potwierdzona przez ośrodki certyfikujące. Stąd też pewność ojcostwa jest taka sama jak w przypadku badań wykonanych po urodzeniu dziecka.

Pomimo, że cena badania nie jest niska to metoda ta posiada dwie niepodważalne zalety:

  • Test można wykonać już po 8 tygodniu ciąży jest to bardzo wczesny etap ciąży, w czasie którego można uzyskać już pewną informację
  • Jest to metoda całkowicie bezpieczna– pobranie krwi od ciężarnej nie wiąże się z żadnym ryzykiem dla zdrowia płodu.

Ze względu na powyższe zalety wiele osób decyduje się na jego przeprowadzenie. Cała procedura zlecenia badania połączona jest z szybkim, bardzo korzystnym i praktycznie automatycznym systemem ratalnym, który nie obciąża budżetu domowego.

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania prosimy o kontakt pod numerem: 665 761 161 lub adresem e-mail: info@testdna.pl . Zapraszamy też na naszą stronę internetową: https://ojcostwoprenatalne.pl/

Zapraszamy!
Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA