Test na ojcostwo w aptece – jak zrobić badanie DNA i zyskać pewność?

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test na ojcostwo w aptece, test na ojcostwo apteka

Test na ojcostwo w aptece? ✅ To możliwe – pewne i jednoznaczne badania na ojcostwo możesz wykonać za pomocą zestawu kupionego w pobliskiej aptece lub… zamówionego do dowolnego miejsca na świecie! Później wystarczy pobrać próbki (mogą to być nawet szczoteczka do zębów czy smoczek) i odesłać je do laboratorium.

📍 Nie musisz umawiać się na test ojcostwa w przychodni czy pobierać krwi, by potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo! Co ważne, wynik takiego badania można również wykorzystać w sądzie, np. w sprawie o ustalenie czy zaprzeczenie ojcostwa. Test na ojcostwo apteka – jak zrobić badanie i zyskać pewność? ile kosztuje test na ojcostwo w aptece?

Z artykułu dowiesz się:

Test na ojcostwo w aptece – gdzie kupić zestaw?

Przejrzałem ofertę jednego z największych laboratoriów w Polsce. Gdzie zatem kupisz test na ojcostwo w aptece?

Zestaw do pobierania próbek możesz kupić w jednej ze 150 aptek! Znajdują się w wielu miejscowościach w kraju, więc na pewno znajdziesz jakąś blisko siebie. Pełna lista dostępna jest TUTAJ >>

A to jeszcze nie wszystko… Zestawy dostępne są też stacjonarnie w 200 placówkach na terenie całego kraju. SPRAWDŹ >>


test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test na ojcostwo w aptece, test na ojcostwo apteka

Test na ojcostwo apteka na czym polega test na ojcostwo w aptece?

Kupujesz zestaw i co dalej? Niektórzy myślą, że test na ojcostwo w aptece działa podobnie jak test ciążowy. Warto jednak wiedzieć, że polega na zupełnie czymś innym…

⏩ Taki test ojcostwa wymaga później tylko pobrania próbek, wypełnienia dokumentów i odesłania do laboratorium. Tam specjaliści izolują DNA z przesłanego materiału, ustalają profile genetyczne badanych osób i ze sobą porównują. To umożliwia jednoznaczne wykluczenie albo potwierdzenie ojcostwa. Później otrzymujesz wynik w taki sposób, jaki wybrałeś (np. mailem, pocztą, przez telefon).

To rozwiązanie sprawdza się szczególnie w sytuacji, gdy nie chcesz odbierać żadnej przesyłki, a po prostu kupić zestaw przy okazji codziennych zakupów – szybko i dyskretnie.

Ile kosztuje test na ojcostwo w aptece?

To, ile kosztuje test na ojcostwo w aptece, zależy od wybranego laboratorium. W aptece kupuje się jedynie zestaw do badania DNA, zatem nie ma konieczności zapłaty od razu pełnej ceny.

✅ Wystarczy zapłacić kilkadziesiąt złotych, by odebrać zestaw. Dopiero później, po odesłaniu próbek, resztę kwoty opłaca się na konto laboratorium.

Test na ojcostwo apteka? Nie tylko! Test ojcostwa wykonasz w dowolnym miejscu na świecie

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test na ojcostwo w aptece, test na ojcostwo aptekaNiektóre laboratoria udostępniają też możliwość bezpłatnego zamówienia zestawu (przez telefon czy internet) do dowolnego miejsca na świecie, także do paczkomatu czy poste restante. To bardzo wygodne rozwiązanie, z którego korzysta wiele osób robiących badanie na ojcostwo.

Jeśli chcesz, badanie możesz też oczywiście wykonać w przychodni, gdzie nie musisz załatwiać niczego samodzielnie i gdzie we wszystkim pomoże Ci personel medyczny. Wystarczy umówić się na dogodny termin i na dogodną godzinę.

Obecnie badania DNA dostępne są także z pobraniem przez pielęgniarki mobilne. Wyszkolona pielęgniarka podjedzie pod wskazany adres i pobierze próbki do badanych osób np. w domu!

Z jakiej próbki zrobić test ojcostwa? Smoczek, szczoteczka do zębów i wiele innych

test ojcostwa, ile kosztuje test na ojcostwo w apteceMasz do wyboru pobranie wymazów z policzka (małe patyczki zakończone bawełnianą główką, którymi wystarczy kilka razy potrzeć wewnętrzną stronę policzka) albo zebranie dowolnych próbek z DNA.

Mam na myśli naprawdę dowolne próbki – włosy z cebulkami, używaną maszynkę do golenia, gumę do żucia, chusteczkę z katarem, tampon, smoczek dziecka, sztućce, puszkę po napoju, niedopałek papierosa…

To może Cię zainteresować: DNA z włosa i innych nietypowych próbek

Co najważniejsze – każda z tych próbek jest tak samo pewna i w każdej jest to samo DNA. Przypomnij sobie filmy kryminalne. Policja pracuje właśnie na mikrośladach, prawda?

Czy wynik testu na ojcostwo jest pewny? Odpowiada ekspert mgr Barbara Prokurat

⏩ Genetyczny test na ojcostwo to najpewniejszy sposób na sprawdzenie, czy dany mężczyzna jest biologicznym ojcem danego dziecka. Takie badanie polega na ustaleniu profili genetycznych osób badanych – nazywanych „genetycznymi odciskami palca”, ponieważ dla każdej osoby, oprócz bliźniąt jednojajowych, są one unikalne – które później porównuje się ze sobą. Badanie wykonywane w doświadczonym i akredytowanym laboratorium zawsze zapewnia wynik, który wyklucza bądź potwierdza ojcostwo z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością.

mgr Barbara Prokurat, ekspert ds. ustalania ojcostwa i pokrewieństwa testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

Test ojcostwa – jak wybrać laboratorium badań DNA? 9 najważniejszych punktów

Pamiętaj, że test ojcostwa wykonujesz raz na całe życie – warto więc wybrać doświadczone i sprawdzone laboratorium. Jak zrobić test na ojcostwo i zyskać pewność? Oto najważniejsze punkty:

 • Analiza 24 markerów DNA lub 34 markerów DNA (najszerszy zakres na rynku) – czyli pewny wynik nawet przy badaniu tylko ojca i dziecka.
 • Wynik potwierdzający ojcostwo z prawdopodobieństwem min. 99,9999% – zgodny z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii.
 • Akredytacja PCA zgodna z normą EN ISO/IEC 17025.
 • Certyfikaty i udział w programach biegłości.
 • Podwójna kontrola wyniku wykluczającego ojcostwo.
 • Profile genetyczne na wyniku – dowód, że badanie zostało wykonane.
 • Gwarancja na próbki – możliwość przekazania kolejnej bezpłatnie (to szczególnie ważne, gdy przekazujesz mikroślady).
 • Stacjonarne placówki – dowód, że laboratorium w ogóle istnieje.
 • Opinie pacjentów i referencje z sądów – najlepiej, gdy są dostępne w internecie.

Więcej na temat testu ojcostwa i wyboru laboratorium dowiesz się z mojego bezpłatnego poradnika:

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test na ojcostwo w aptece, test na ojcostwo apteka

Czy prywatny test ojcostwa można wykorzystać w sądzie? Tak!

Test bez udziału matki, na podstawie mikrośladów i bez pobrania próbek w placówce to test prywatny. Chociaż nie jest on realizowany z pełną procedurą sądową, nadal może być wykorzystany w sądzie.

Jest on najczęściej dowodem wstępnym w sprawach o ustalenie czy zaprzeczenie ojcostwa (dzięki temu sprawa w ogóle może się rozpocząć). Jeśli żadna ze stron nie wnosi sprzeciwu i gdy sędzia nie potrzebuje innych dowodów – może być nawet dowodem rozstrzygającym.

Oczywiście masz również możliwość wykonania testu na ojcostwo z procedurą sądową – wcale nie musisz mieć skierowania z sądu.


test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test na ojcostwo w aptece, test na ojcostwo apteka

Tekst powstał we współpracy z www.testDNA.pl

2.7/5 - (88 głosów / głosy)

3 komentarze

 1. Gdzie można w aptece kupić badanie w Katowicach?

  Odpowiedz
  • testynaojcostwo.pl16 kwietnia 2020 at 10:40 am

   Na stronie jednego z naszych partnerów można znaleźć adresy aptek w Katowicach: Żelazna 1, Chorzowska 107. Jednak warto skontaktować się z laboratorium i sprawdzić dostępność pod numerem 796 645 008.

   Odpowiedz
 2. Polecam sobie zamówić zestaw do domu albo paczkomatu jak komuś nie zależy na wizycie w placówce, nawet nie trzeba się bujać po aptekach.

  Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA