Testy DNA na ojcostwo cena - sprawdź, ile kosztuje takie badanie!
 

Testy DNA na ojcostwo cena

testy DNA na ojcostwo cena, test DNA cena, testy DNA cena, cena testu DNA, test DNA na ojcostwo cena

Cena testu na ojcostwo różni się w zależności m.in. od tego, jaki rodzaj badania się wykonuje, ilu jest w nim uczestników czy jaki rodzaj próbki wykorzystuje się do badania. Na koszt wpływają też inne czynniki, np. czas oczekiwania na wynik. Badanie po narodzinach dziecka to koszt między 600 a 2500 złotych, a w ciąży – 2000-7000 złotych. Rezultat testu na ojcostwo zawsze jest pewny. Testy DNA na ojcostwo cena – co jeszcze warto wiedzieć?

Testy DNA na ojcostwo cena – badania do celów prywatnych

Cena testu na ojcostwo do celów prywatnych wynosi ok. 600-2500 złotych. Różnice wynikają z wielu czynników, m.in. liczby badanych osób, rodzaju przekazywanych próbek (wymaz z policzka lub mikroślady, np. używana szczoteczka do zębów) czy miejsca pobierania materiału (w domu, w placówce).

Testy DNA na ojcostwo cena – istotne są również inne czynniki, np. czas oczekiwania na wynik, który w testach ekspresowych może wynosić nawet 24-48 godzin czy gwarancja na próbki.

Ważne, aby sprawdzić, ile markerów analizuje laboratorium. Dlaczego? Tylko badane 24 lub najlepiej 34 markerów DNA daje gwarancję pewnego wyniku w każdej sytuacji – nawet wtedy, gdy badani są tylko mężczyzna i dziecko.

Testy na ojcostwo cena – cena testu na ojcostwo do celów sądowych

Jeśli robisz sądowe testy na ojcostwo cena wynosi ok. 1400-1800 złotych. W tym przypadku konieczne jest zachowanie konkretnej procedury, która obejmuje m.in. pobranie próbek w placówce w obecności świadków, badanie również matki i dołączenie ekspertyzy biegłego sądowego (jego rolę pełni ekspert ds. ustalania ojcostwa i pokrewieństwa).

Testy na ojcostwo cena – różnice w tym przypadku wynikają np. z krótkiego czasu oczekiwania na wynik czy dodatkowych porad prawnych.

Testy DNA na ojcostwo cena – badania w ciąży

W badaniu na ojcostwo w ciąży koszt zależny jest od tego, w jaki sposób pobiera się próbki DNA dziecka. Za ok. 2000-2500 złotych specjalista pobiera je w czasie badań prenatalnych i jednocześnie ma możliwość wykonać badanie w kierunku ewentualnych wad genetycznych, np. zespołu Downa.

Drugi sposób pobierania materiału to pobranie krwi matki i izolacja z niej DNA dziecka. Wtedy cena testu na ojcostwo wynosi ok. 7000 złotych.

Cena testu na ojcostwo – wybierz dobrze laboratorium

Takie badanie wykonujesz tylko raz w życiu, dlatego wybór odpowiedniego laboratorium jest naprawdę ważny. Na co zwrócić uwagę przy wyborze, jakie chwyty marketingowe stosują laboratoria i dlaczego na teście na ojcostwo nie warto oszczędzać? Sprawdź w moim bezpłatnym poradniku:

testy DNA na ojcostwo cena, test DNA cena, testy DNA cena, cena testu DNA, test DNA na ojcostwo cena


Zobacz też: 

4.8/5 - (6 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA