Sprawdź kto jest ojcem twojego dziecka - testynaojcostwo.pl
 

Te przedmioty pomogą Ci sprawdzić, kto jest ojcem

kto jest ojcem, kto jest ojcem dziecka

Pewne badanie na ojcostwo można zrealizować na podstawie dowolnych próbek, na których znajduje się DNA badanych – są to tzw. mikroślady. Mogą to być więc np. używana szczoteczka do zębów czy zużyta chusteczka higieniczna.

Niezależnie od rodzaju próbki, rezultat testu jednoznacznie potwierdzi albo wykluczy ojcostwo.

Do testu na ojcostwo przekazać można wszelkie przedmioty z materiałem genetycznym uczestników badania, czyli tzw. mikroślady. DNA znajduje się w wydzielinach: ślinie, krwi czy nasieniu, włosach z cebulkami bądź fragmentach naskórka.kto jest ojcem, kto jest ojcem dziecka

Do testu wykorzystuje się m.in. używaną maszynkę do golenia, używany smoczek, chusteczkę higieniczną ze śladami krwi, śliny czy nasienia, używane sztućce, niedopałek papierosa, paznokcie ze skórkami, grzebień, na którym znajdują się włosy z cebulkami, zużytą gumę do żucia czy zużytą prezerwatywę. Pobranie takich próbek jest szybkie i komfortowe.

Jaka jest pewność wyniku testu ojcostwa?

Rezultat badania na ojcostwo zawsze jest pewny – bez względu na rodzaj wykorzystanych w nim próbek. Dlaczego? Jest to związane z tym, że w teście analizowane są fragmenty ludzkiego DNA, które nigdy się nie zmieniają i wszędzie są takie same. Nie ma więc znaczenia, co będzie próbką – ważne, by na przedmiocie obecny był materiał genetyczny badanej osoby. Test DNA z wykorzystaniem mikrośladów jednoznacznie pozwala określić pokrewieństwo, wykluczając albo potwierdzając ojcostwo danego mężczyzny względem danego dziecka.

Jak zrobić test na ojcostwo z dowolnych próbek DNA?

Aby zrealizować test na ojcostwo, wystarczy pobrać próbki (można zrobić to samodzielnie w domu albo w placówce), odesłać je do laboratorium wraz z formularzem zlecenia i czekać na wynik. W laboratorium DNA uczestników zostanie wyizolowane z przekazanych próbek. Następnie ustalone zostaną profile genetyczne badanych, czyli tzw. „genetyczne odciski palca”.

Są one wyjątkowe i całkowicie unikalne dla każdego oraz dziedziczone po rodzicach, dlatego ich porównanie to gwarancja ustalenia pokrewieństwa – w tym ojcostwa. Rezultat badania zostaje przekazany w wybrany sposób (np. pocztą, e-mailem).

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poprosić laboratorium o przykładowy wynik. Nikt z nas nie chce kupować kota w worku więc warto upewnić się, że dokument jaki otrzymamy spełni nasze oczekiwania.

Pamiętaj, że badanie na ojcostwo, wykonujesz raz na całe życie więc warto wybrać dobre laboratorium!

kto jest ojcem, kto jest ojcem dziecka

REKLAMA


Zobacz też: 

4.6/5 - (5 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA