Test na ojcostwo cena – czy rodzaj badanej próbki ma znaczenie?
 

Test na ojcostwo cena – czy rodzaj badanej próbki ma znaczenie?

czy rodzaj próbki wpływa na cenę testu na ojcostwo Wpis sponsorowany

.

Test na ojcostwo jest badaniem, w którym próbką może być dowolne źródło materiału genetycznego. Na potrzeby ustalenia ojcostwa laboratorium może przebadać wymazy z policzka, jak i cały szereg przedmiotów codziennego użytku: szczoteczkę do zębów, maszynkę do golenia, włosy z cebulkami albo fragment tkaniny z zaschniętą plamą krwi.

Są laboratoria, które w podstawowej cenie badają tylko wymazy. Analiza mniej standardowych próbek wiąże się już z dopłatą. A jak to wygląda w laboratorium testDNA?

Test na ojcostwo cena – w testDNA rodzaj próbki nie wpływa na cenę badania

Z oferty laboratorium testDNA wynika, że nie dzieli się w nim próbek na „łatwiejsze” czy „trudniejsze”. Każda próbka jest bowiem tak samo wartościowym źródłem DNA. Laborantom nie raz zdarzało się izolować materiał biologiczny z naprawdę „dziwnych” próbek, np. balona czy nadgryzionego wafelka, a mimo to analiza i tak kończyła się sukcesem.

Nie wszystkie laboratoria w Polsce mają na tyle wprawy, żeby badać tak różnorodne materiały. Czasem brakuje też odpowiednich narzędzi. Do analizy nietypowych próbek potrzeba bowiem wysokiej klasy kitów laboratoryjnych (odczynników). Jeśli więc takie laboratorium decyduje się już badać próbki mikrośladowe, to po wyższej cenie. W testDNA za badanie ojcostwa wykonany z wymazu z policzka i z maszynki do golenia zapłacimy tyle samo.

Test na ojcostwo cena – skoro nie rodzaj próbki, to co decyduje o cenie badania?

Test na ojcostwo cena – okazuje się, że takich czynników jest co najmniej kilka. Na to ile zapłacimy za realizację testu na ojcostwo wpływa m.in. ilość badanych markerów. Kiedyś standardem była analiza 16 markerów genetycznych (miejsc na DNA). Ale jak wiadomo standardy się zmieniają.

Dziś w większości laboratoriów profil genetyczny badanych osób tworzony jest na podstawie 24 takich markerów. Z tą tylko różnicą, że jedne laboratoria szerszą analizę wliczają już w cenę badania. Inne, najczęściej te oferujące tanie testy na ojcostwo, robią to za dopłatą. 24 markery genetyczne w badaniu są jednak bardzo ważne jeśli uczestniczy w nim tylko ojciec i dziecko. Jedynie wtedy otrzymujemy gwarancję pewnego wyniku.

W testDNA Laboratorium Sp. z o.o. aktualnie badamy aż 34 markery genetyczne. To najszerszy zakres na rynku i jedyna taka oferta.

Warto zaznaczyć, że to ile zapłacimy za badanie zależeć będzie również od rodzaju samego badania. Za sądowy test na ojcostwo zapłacimy więcej niż za prywatny, ponieważ pobraniem próbek zajmuje się tu personel medyczny, a wszystko odbywa się w wyznaczonym punkcie pobrań.

Jeśli na wykonawcę testu wybierzemy akredytowane laboratorium, w dodatku z przyznanymi certyfikatami jakości również musimy liczyć się z tym, że zapłacimy więcej. Zdobycie takiego certyfikatu, wymaga od laboratorium dużych nakładów finansowych i równie dużego zaangażowania. W zamian klient otrzymuje jednak gwarancję pewnego wyniku – czyli to, na czym tak naprawdę zależy mu najbardziej.

Test na ojcostwo cena – podwójna kontrola wyniku i gwarancja na próbki, to kolejne czynniki wpływające na cenę

I jednocześnie na większą pewność wyniku. Podwójna kontrola wyniku oznacza bowiem ponowne wykonanie badania, w przypadku uzyskania wyniku wykluczającego ojcostwo. W ten sposób eliminuje się ryzyko błędu popełnionego ludzką ręką.

Gwarancja na próbki oznacza z kolei możliwość ponownego, bezpłatnego pobrania próbki, na wypadek, gdyby pierwsza okazała się zbyt niskiej jakości. Jest to szczególnie ważne dla tych osób, które zdecydowały się pobrać próbki samodzielnie w domu.

czy rodzaj próbki wpływa na cenę testu na ojcostwo


 

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA