Jak zrobić badanie ojcostwa? Sprawdź i już niedługo zyskaj pewność!
 

Jak zrobić badanie ojcostwa?

jak zrobić badanie ojcostwa, jak zrobić badania ojcostwa

Jak zrobić badanie ojcostwa? W zależności od sytuacji wykonywane badanie może być prywatne, w ciąży lub do celów sądowych. Test genetyczny na podstawie analizy aż 34 markerów DNA (najszerszy zakres na rynku) gwarantuje zawsze pewny wynik. Co więcej, wystarczy jeden test w życiu, by zyskać spokój i mieć pewność co do ojcostwa na zawsze.

Jak zrobić badanie ojcostwa po narodzinach dziecka?

Prywatne badanie ojcostwa da się wykonać z użyciem dowolnych próbek materiału genetycznego, anonimowo albo podając dane, a także z uczestnictwem matki bądź bez. Realizuje się je zwykle, by uzyskać spokój w niepewnych sytuacjach.

A jak zrobić badanie ojcostwa do celów sądowych? W tej sytuacji konieczne jest wykorzystanie specjalnej procedury, która polega na pobieraniu próbek w obecności świadków, udziale również matki, kontroli tożsamości badanych oraz wydaniu specjalnej ekspertyzy. Test genetyczny tego typu zleca się prywatnie (bez skierowania z sądu) lub sądowo.

To może Cię zainteresować: Wynik prywatnego testu na ojcostwo w sądzie [BEZPŁATNY PORADNIK]

Jak zrobić badania DNA na ojcostwo w ciąży?

Badanie w ciąży wykonać można już po 8. tygodniu, co pozwala sprawdzić ojcostwo jeszcze zanim dziecko się urodzi. To najwcześniej dostępne badanie ojcostwa na świecie! Polega na pobraniu krwi mamy i wyizolowaniu DNA zarówno jej, jak i dziecka.

Test na ojcostwo w ciąży można wykonać też po 15. tygodniu, pobierając próbki od dziecka w czasie badań prenatalnych. Jak zrobić badania DNA na ojcostwo w tej sytuacji? Wystarczy umówić się do specjalisty,  a od rodziców przekazać dowolne próbki, np. używaną maszynkę do golenia, szczoteczkę do zębów czy włosy z cebulkami. Bez względu na rodzaj testu rezultat zawsze jest pewny.

Ciekawy artykuł: Badania na ojcostwo na NFZ?

Jak zrobić badania DNA na ojcostwo? Próbki do testów DNA

Jako próbki do badania prywatnego można wykorzystać dowolne elementy, na których znajduje się materiał DNA osób badanych. Mogą to być np. zużyta guma do żucia, używany smoczek czy włosy z cebulkami.Często wykorzystuje się też wymazy z policzka.

Jak zrobić badania DNA na ojcostwo i pobrać wymazy? Pobiera się je samemu w domu (po wcześniejszym zamówieniu zestawu do ich pobierania) bądź w placówce medycznej niedaleko miejsca zamieszkania.

Przy badaniu do celów sądowych próbki zawsze muszą zostać pobrane w placówce. Są to wymazy z policzka lub krew. Do testu w ciąży pobiera się krew matki i izoluje z niej DNA dziecka (próbka od matki to krew, a od mężczyzny wymaz z policzka) albo pobiera fragment kosmówki bądź płyn owodniowy (próbki od rodziców są wtedy dowolne).

Jak zrobić badanie ojcostwa? Na czym polega test DNA?

Badanie ojcostwa polega na pobraniu DNA osób badanych, a później ustaleniu ich profili genetycznych oraz ich porównaniu. Profile nazywane są „genetycznymi odciskami palca”, gdyż każdy ma swój unikalny (dziedziczony pół na pół po matce u ojcu). Test wystarczy zrealizować raz w życiu po urodzeniu dziecka albo przed, ponieważ analizowane fragmenty DNA nie zmieniają się i ustalone jest już w życiu płodowym.

Pamiętaj, że test ojcostwa wykonujesz raz na całe życie więc warto wybrać dobre laboratorium!


Czat

Zobacz też: 

Aktualizacja: 11 października 2018

5/5 - (3 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA