Badanie na ojcostwo w Toruniu
 

Badanie na ojcostwo w Toruniu

test na ojcostwo, testy na ojcostwo, test na ojcostwo w aptece, test na ojcostwo apteka

W Internecie można znaleźć wiele laboratoriów medycznych realizujących testy w kierunku ustalenia ojcostwa. Oferty tych placówek są różne. Zarówno pod względem ceny, jak i zakresu wykonywanych przez nie usług. Mieszkańcy Torunia, którzy chcieliby wykonać badanie na ojcostwo również znajdą coś dla siebie.

Duża rozpiętość cenowa, szeroki wachlarz dodatkowych opcji…

Szukając tańszego badania warto zwrócić uwagę na ofertę Krajowego Centrum Badań Genetycznych CentrumDNA, które testy na ojcostwo wykonuje już od ponad 7 lat. Główna siedziba firmy mieści się w Poznaniu, ale badanie można wykonać na terenie całej Polski. Cena prywatnego testu na ojcostwo dla dwóch osób w tym laboratorium wynosi dokładnie 734 zł, a dla 3 osób 1101 zł. Cena zawiera już zestaw do pobrania próbek. Sądowy test na ojcostwo kosztuje więcej, a cena badania to 1490 zł. Test można wykonać samodzielnie w domu lub umówić się na pobranie materiału DNA do placówki (za dodatkową opłatą). Na rezultat analizy pacjent musi czekać przeważnie ok. 10 dni roboczych. Wynik zawiera oprócz samej informacji o ojcostwie również profile genetyczne badanych osób oraz analizę statystyczną.

Laboratorium testDNA z siedzibą główną w Katowicach jest kolejną placówką medyczną wykonującą prywatne oraz sądowe testy na ojcostwo na obszarze całej Polski, a w tym również w Toruniu. Działa na rynku już od 11 lat i zajmuje niewątpliwie pozycję lidera, jeśli chodzi o tego typu świadczenia. Ceny badań realizowanych w tym laboratorium nie są może najniższe – prywatne badanie ojcostwa to koszt w wysokości 1247 zł, sądowego 1790 zł..

W odróżnieniu jednak od innych laboratoriów testDNA w swojej ofercie posiada także szereg dodatkowych usług, za które klient nie musi już ponosić żadnych dodatkowych opłat. Pakiet obejmuje np. możliwość ponownego bezpłatnego pobrania próbek. Jest to wbrew pozorom niezwykle istotne. Czasem okazuje się mianowicie, że materiały pobrane za pierwszym razem nie nadają się do analizy. Wówczas klientowi testDNA przysługuje możliwość powtórnego pobrania wymazów z policzka. W większości laboratoriów genetycznych za tę usługę musielibyśmy uiścić dodatkową opłatę. Czas realizacji zlecenia w tym przypadku jest nieco krótszy i wynosi zaledwie 5-7 dni roboczych. Firma testDNA jako jedna z nielicznych na rynku swoje testy wykonuje w oparciu o 24 markery genetyczne, podczas gdy większość placówek nadal wykorzystuje ich 16..

Tym co wyróżnia testDNA spośród innych jest wyjątkowe nastawienie na klienta i jego potrzeby. Laboratorium uruchomiło specjalną bezpłatną infolinię, pod którą doświadczeni konsultanci udzielają wyczerpujących informacji oraz porad. Infolinia ta jest dostępna we wszystkie dni tygodnia, a nawet w niedzielę i święta. Klient ma też możliwość wyboru sposobu przekazania informacji o ojcostwie – telefonicznie, mailowo, listownie, bądź bezpośrednio w punkcie. Podobnie jak w pierwszym z opisywanych przypadków wynik wystawiony przez testDNA jest zawsze rzetelny, pewny i niepodważalny. Dokument z rezultatem badania i tutaj uzupełniony będzie dokładną analizą statystyczną oraz profilami genetycznymi uczestników testu..

Jak widać opcji jest wiele. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i zasobności portfela. Jeśli zależy nam nie tylko na wiarygodnym wyniku, ale także na pakiecie dodatkowych usług, które często okazują się bardzo przydatne, warto może zastanowić się nad wyborem droższego wariantu.


Zobacz też:

 

 

4/5 - (2 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA