Ustalenie ojcostwa Rzeszów - punkt pobrań DNA i apteka
 

Badania DNA na ustalenie ojcostwa w Rzeszowie

test na ojcostwo za darmo
Aktualizacja 23 sierpnia, 2016 r. 
.Tym razem postanowiłem wziąć pod lupę lokalny rynek testów na ojcostwo. Nie ma chyba wątpliwości, że każdy z nas szuka czegoś na miejscu, tak aby wszystkie badania były w zasięgu ręki. Każdy ceni swój czas, dlatego też dostępność usług w miejscu zamieszkania jest dla nas bardzo ważna.
Na początek wybrałem Rzeszów, ponieważ niedaleko mieszkam i chciałem sprawdzić jak to wygląda w praktyce. Nasunęły mi się pytania, które firmy oferują badania ojcostwa w Rzeszowie oraz jakie są ceny wykonania badań DNA? Postanowiłem to sprawdzić i odpowiedzieć na wszystkie pytania.
Badania DNA na ustalenie ojcostwa w Rzeszowie
.

Rynek testów na ojcostwo w Rzeszowie – punkt pobrań i apteka

Przeglądając oferty różnych laboratoriów niestety muszę stwierdzić, ze rynek testów w Rzeszowie jest dość ubogi.  Tak naprawdę znalazłem jedną ciekawą ofertę laboratorium, które na rynku istnieje od 2003 roku, a którego nazwy nie chcę wymieniać…
.

Co oferują?

W Rzeszowie przy Placu Wolności znajduje się lokalny  punkt pobrań do badań ojcostwa. Mieszkańcy Rzeszowa i okolicznych miejscowości mogą udać się do placówki na pobranie materiału – wystarczy wcześniej umówić się na wizytę. Na miejscu dostępny jest lekarz upoważniony przez biegłego sądowego, który może pobrać materiał zarówno do testów prywatnych jak i sądowych, zgodnie z formalną procedura.
.

Pacjent może także pobrać materiał we własnym zakresie

Wtedy nie musi udawać się do placówki, a specjalny zestaw do pobrania materiału można kupić w aptece w Rzeszowie przy ul. Asnyka. Podobno zestawy dostępne się „od ręki” – wystarczy przyjść na miejsce i poprosić o zestaw do testu na ojcostwo.  Wszystko można załatwić szybko i na miejscu, bez zbędnych formalności. Zaletą aptek jest również to,  że są one czynne do późnych godzin wieczornych, często też w weekendy. Jeżeli nie chcesz przychodzić do placówki, ani kupić zestawu w aptece możesz zamówić go telefoniczne lub mailowo. W taki sytuacji laboratorium wysyła go pocztą lub kurierem na dowolnie wskazany adres.
 .
A co jeśli pacjent nie chce ujawniać swojego imienia i nazwiska? Nie ma problemu, w takiej sytuacji może wykonać test całkowicie anonimowo, czyli bez konieczności podawania swoich danych osobowych w dokumentach zlecenia.
.

Laboratorium bada całe mnóstwo różnych próbek

Należą do nich m.in.:  plamy krwi, szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, zużyte chusteczki higieniczne i patyczki do czyszczenia uszu, paski z glukometru, niedopałki papierosów, gumy do żucia, a nawet szklanki, sztućce, puszki po napojach i wiele, wiele innych. Wszystkie próbki, niezależnie od rodzaju są tak samo dobre i pozwalają pewnie ustalić ojcostwo.
.
To jednak nie koniec. Oferta laboratorium jest znacznie bogatsza. Pary, którym zależy na szybkim uzyskaniu informacji o ojcostwie mogą wykonać taki test jeszcze w czasie ciąży. Prenatalne badanie ojcostwa jest podobno tak samo skuteczne i bezpieczne jak to tradycyjne, czyli po porodzie, a wykorzystuje się do niego próbki krwi matki i potencjalnego ojca dziecka.
 .
Jak widać opcji jest naprawdę bardzo wiele i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
..

Cena badania ojcostwa w Rzeszowie

Testy na ojcostwo w punkcie pobrań w Rzeszowie kosztują lekko ponad 1000 zł. Nie jest to może najniższa cena na rynku, ale warto zwrócić uwagę, że w tej cenie jest wszystko:

  • Pobranie materiału do badania przez osobę z personelu medycznego bez dodatkowych kosztów – w niektórych laboratoriach opcja ta jest dodatkowo płatna
  • Bezpłatne ponowne pobranie materiału (wymazów) – jeżeli z jakichkolwiek przyczyn pobrany materiał będzie złej jakości, można próbkę pobrać jeszcze raz i dostarczyć do laboratorium
  • Pewny i wiarygodny wynik wraz z profilami genetycznymi – na wyniku pojawiają się dane osób badanych i profile genetyczne, które będą potwierdzeniem rzetelnie wykonanej analizy.
  • Osobisty odbiór wyniku – dokument w formie papierowej można odebrać na miejscu w Rzeszowie 

Mówiąc o cenie warto jeszcze zaznaczyć, że pacjent ma możliwość rozłożenia sobie całej płatności za badanie na raty. Wszystkie formalności z tym związane da się załatwić telefonicznie lub listownie w przeciągu kilku dni.  Zachętą do wzięcia takich rat będzie na pewno to, że nie są oprocentowane.

Wydaje mi się, ze powyższa oferta jest naprawdę atrakcyjna zarówno pod względem dostępności usługi w Rzeszowie, jak i ceny. Zastanawiasz się jednak czy badanie DNA można wykonać taniej? Owszem można, ale zwróć uwagę, że oferty te zawierają jedynie formę wysyłkową. Co to oznacza? Pacjent z każdego zakątka Polski może zamówić zestaw, który wysyłany jest pocztą lub kurierem. Następnie samodzielnie pobiera się materiał od ojca i dziecka i odsyła do laboratorium. Wszystko załatwia się korespondencyjnie, ale nie musi to oznaczać, że taka forma jest gorsza od innych. Po prostu wybierając opcję wysyłkową rezygnujesz z wielu innych korzyści.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej  proponuję kontakt bezpośrednio z punktem w Rzeszowie:
 .
ul. Architektów 11/u4
35-119 Rzeszów

Zobacz też: 

5/5 - (2 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA