Wiele osób bardzo negatywnie ocenia testy DNA na ojcostwo twierdząc, że nie mogą one wnosić nic dobrego. Tymczasem badania te wcale nie muszą prowadzić do rozbicia rodziny. W wielu przypadkach jest wręcz przeciwnie – scalają ją. Nie oceniajmy więc negatywnie ludzi decydujących się na ich wykonanie. Poniżej przedstawię kilka przypadków będących dowodem na to, że badania ojcostwa mogą pozytywnie wpływać na relacje pomiędzy członkami rodziny.
.
Każdy ma prawo do prawdy …
Wielu mężczyzn decyduje się na wykonanie badania DNA tylko dla zaspokojenia własnej „ciekawości”. Po prostu chcą oni znać prawdę, ale nie zamierzają jej wcale do niczego wykorzystywać. Ich więź z dzieckiem jest bowiem naprawdę głęboka. Samo
badanie ojcostwa realizują z kolei po to, aby sprawdzić wierność swojej partnerki. Wynik potwierdzający ojcostwo nie tylko daje im poczucie wewnętrznego spokoju, ale też daje motywację do tego, aby walczyć o swoją rodzinę.
.
Chcą udowodnić rodzinie …
Nierzadko zdarzają się sytuacje, kiedy rodzina mężczyzny nie akceptuje jego nowej partnerki. Uważają oni np. że interesuje ją jego status materialny czy pozycja społeczna. Szczególnie matki (potencjalne teściowe) potrafią bardzo dotkliwie okazywać swoją dezaprobatę. Nagła, nieplanowana ciąża partnerki ich syna jest dla nich nie do zaakceptowania. Nie wierzą one w więzy krwi, które mają je łączyć z nienarodzonym dzieckiem. Kwestionowanie ojcostwa prowadzi często do odrzucenia matki dziecka przez całą rodzinę jej partnera. W takim przypadku test na ojcostwo pozwala na skuteczne wyprostowanie sytuacji. Babcia mając pewność, że łączą ją z dzieckiem prawdziwe więzy krwi całkowicie zmienia do niego swój stosunek. Również matka dziecka przestaje być postrzegana jako potencjalny wróg.
Duża różnica wieku …
Kolejna sytuacja, w której
badania DNA na ojcostwo jednoznacznie rozstrzygają spór to przypadek, gdzie pomiędzy partnerami istnieje duża różnica wieku. Rodzina mężczyzny często nie wierzy w dobre intencje kobiety, która wiąże się z partnerem dużo starszym od siebie. Kiedy więc w najbliższej perspektywie pojawia się dziecko zostaje ono nierzadko odrzucone przez babcie, dziadka czy ciocie. Testy na ojcostwo pozwalają z kolei na udowodnienie faktycznego pokrewieństwa pomiędzy niemowlakiem a danym mężczyzną. To pozwala na całkowite odwrócenie sytuacji w rodzinie. Nawet jeśli nadal nie pała ona zbytnią sympatią do matki dziecka, to już zupełnie inaczej jej członkowie podchodzą do samego malca.
Powyższe przypadki to tylko przykłady pozytywnego zastosowania testów na ojcostwo. Można je mnożyć w nieskończoność. Warto pokazywać, że badania DNA nie mają tylko negatywnej strony. Są one potrzebne oraz bardzo pomocne.
Brak komentarzy, bądź pierwszy!