Żona mnie zdradziła i jest w ciąży – co teraz?

Żona mnie zdradziła i jest w ciąży

Żona albo partnerka zdradziła Cię, a teraz jest w ciąży! Na pierwszy rzut oka wygląda to na patową sytuację. Czy można jednak cokolwiek zrobić? Jak sprawdzić, czyje to dziecko? Czy można się tego dowiedzieć jeszcze przed jego urodzeniem? Sprawdź, co możesz zrobić, by wykluczyć lub potwierdzić swoje ojcostwo.

W tym artykule dowiesz się:

Żona mnie zdradziła i jest w ciąży – co teraz?
Czy da się zrobić test na ojcostwo w ciąży?
Czy lepiej zrobić test na ojcostwo w ciąży czy po narodzinach?

Żona mnie zdradziła i jest w ciąży – co teraz?

Jeżeli podejrzewasz, że partnerka dopuściła się zdrady lub jesteś tego stuprocentowo pewny, a teraz spodziewa się dziecka, możesz zadręczać się myślami, kto jest ojcem. Możesz być pewny, że wątpliwości same nie znikną… Co więc zrobić, by zyskać pewność, spokój i oderwać się od dręczących myśli? Możesz wykonać badanie DNA na ojcostwo.

Czy da się zrobić test na ojcostwo w ciąży?

Oczywiście, że tak! Medycyna poszła bardzo do przodu i aktualnie testy na ojcostwo można wykonać już w 8 tygodniu ciąży. To niesamowite, że już po dwóch miesiącach ciąży możesz zyskać pewność czy jesteś ojcem dziecka. Na czym jednak polega to badanie? Próbka krwi ciężarnej zostaje pobrana, a z niej wyizolowane zostaje DNA maluszka. To DNA zostaje porównane z wymazem z policzka potencjalnego ojca.

W ciąży można też wykonać inne badanie, które dostępne jest od 15 tygodnia. Na początku zostaje pobrana próbka płynu owodniowego. Pobiera ją specjalista w trakcie badań prenatalnych, a wszystko jest kontrolowane za pomocą USG. Oba badania są tak samo skuteczne, ale w przypadku tego drugiego, otrzymany wynik nie będzie dotyczył jedynie potwierdzenia lub wykluczenia ojcostwa, ale również poinformuje Cię o ewentualnych wadach genetycznych płodu.

Czy lepiej zrobić test na ojcostwo w ciąży czy po narodzinach?

Wszystko zależy od Twojej, indywidualnej sytuacji. Jednoznaczne potwierdzenie lub wykluczenie ojcostwa jest możliwe zarówno na etapie ciąży, jak i już po narodzinach dziecka. Wiadomo, że im szybciej podejmiesz się tego badania, tym prędzej odzyskasz spokój.

Warto jednak zaznaczyć, że dziecko przez narodzinami nie ma osobowości prawnej. Co to oznacza? Niestety wynik badania na ojcostwo w czasie ciąży nie będzie zawierał żadnych danych osobowych, nie może być też rozpatrzony przez sąd. Z kolei badanie DNA zrobione po narodzinach może być bez problemu przedstawione w sądzie jako dowód, chociażby o zaprzeczenie ojcostwa.

2/5 - (1 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA