Wychowywali nieswoją córkę – wykryły to testy DNA - testynaojcostwo.pl
 

Wychowywali nieswoją córkę – wykryły to testy DNA

Wychowywali nieswoją córkę, wychowywali nie swoją córkę

22 lata temu w jednym szpitalu urodziły się Callie i Rebecca. Kiedy Callie miała 3 lata, jej rodzice zorientowali się, że nie jest do nich podobna. Okazało się, że dziewczynki zostały omyłkowo zamienione zaraz po urodzeniu. Prawdę udało się odkryć dzięki testowi DNA.

Callie i Rebecca – wychowywane przez nieswoich rodziców…

…którzy byli zupełnie nieświadomi zaistniałej pomyłki. Dopiero po 3 latach od urodzenia dziewczynek w rodzinie Callie pojawiło się ziarno niepewności. Zupełny brak podobieństwa sprawił, że rodzice zdecydowali się na testy genetyczne. Tylko badanie DNA w pewny sposób umożliwia bowiem określenie pokrewieństwa. Przeprowadzone testy wykazały, że Callie nie jest ich biologiczną córką. Wszczęte w szpitalu postępowanie zaprowadziło ich do rodziny, z którą mieszkała Rebecca – państwa Chittum.

Niestety – w tym samym okresie doszło do wypadku samochodowego, w którym państwo Chittum ponieśli śmierć. Callie nie mogła poznać więc swoich biologicznych rodziców, jednak wychowująca ją rodzina zapewnia, że wynik testu nie zmienił uczuć, którymi ją darzą. Szpital musiał wypłacić również odszkodowanie – 1,25 miliona dolarów.

Test DNA – zawsze jednoznacznie potwierdzi albo wykluczy pokrewieństwo

Jest to więc najpewniejszy sposób na sprawdzenie pokrewieństwa w przypadku jakichkolwiek wątpliwości. Dlaczego? Test DNA na ojcostwo polega na pobraniu materiału genetycznego od osób badanych (np. wymaz z policzka, włosy z cebulkami czy używana szczoteczka do zębów), ustaleniu ich profili genetycznych i późniejszym ich porównaniu. Takie porównanie jednoznacznie wskaże, czy dane osoby są ze sobą spokrewnione (np. w relacjach dziecko – ojciec czy dziecko – matka).

Profil genetyczny nie bez powodu nazywany jest „genetycznym odciskiem palca”. Każdy człowiek ma bowiem swój unikalny, dziedziczony w połowie po matce i w połowie po ojcu. Co więcej, analizowane w teście genetycznym fragmenty DNA nie zmieniają się przez całe życie. Badanie genetyczne wystarczy wykonać więc tylko raz. Jego wynik zagwarantuje pewność i spokój i pozwoli uregulować sytuację prawną.

źródło: https://www.msn.com/pl-pl/styl-zycia/rodzina/test-dna-nie-pozostawi%C5%82-%C5%BCadnych-z%C5%82udze%C5%84-przez-3-lata-wychowywali-nie-swoj%C4%85-c%C3%B3rk%C4%99/ar-BBxW8ow


Zobacz też:

4.5/5 - (2 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA