Test na ojcostwo Kraków
 

Test na ojcostwo Kraków

testy na ojcostwo

Czy wiesz, że w Krakowie można wykonać test na ojcostwo? Wystarczy wcześniej zadzwonić do wybranej placówki i umówić się na wizytę. Domyślam się, że takich punktów jest sporo, niemniej jednak postanowiłem zaprezentować punkt zlokalizowany przy ul. Kościuszki. Jakie usługi oferuje placówka?

Pobór materiału do testu prywatnego

Każdy pacjent, który chciałby wykonać test na ojcostwo dla własnej wiedzy może udać się do placówki na pobranie materiału. Osoba z personelu medycznego, zazwyczaj jest to pielęgniarka, pobierze od Pacjentów wymaz z policzka lub krew a także wypełni formularz zlecenia testu. Okazuje się, że cała procedura pobrania jest bardzo dyskretna i niesformalizowana. Pacjent ustnie podaje dane, które mają znaleźć się na formularzu zlecenia badania, a całe pobranie zajmuje nie więcej niż 10 minut. Zaznaczę jeszcze, że w przypadku takiego testu wystarczy, że w placówce stawi się ojciec i dziecko i od nich zostanie pobrany materiał. Koszt badania razem z pobraniem materiału wynosi ok. 1200 zł.

Formalne pobranie materiału do testu dla sądu

Najważniejszą kwestią takiego rodzaju badania jest to, że podczas pobrania materiału powinien być obecny lekarz lub diagnosta laboratoryjny (jako  świadek) upoważniony przez biegłego sądowego. Jest to wymóg formalny. Poza tym w samym teście uczestniczy ojciec i dziecko oraz matka (w przypadku kiedy dziecko jest niepełnoletnie), którzy okazują się aktualnym dokumentem tożsamości. Taki dokument zostaje skserowany oraz dołączony do wypełnionych na miejscu  protokołów sądowych. Po zakończeniu analizy biegły sądowy otrzymuje rezultat badania i na jego podstawie sporządza swoją opinię. Cała procedura jest bardzo sformalizowana, a uczestnicy testu świadkują sobie nawzajem, tak aby mieć pewność, że próbki zostały pobrane od właściwych osób. Cena badania sądowego wynosi ok. 1 800 zł.

Zakup zestawu do samodzielnego pobrania materiału

Warto wspomnieć również o tym, że materiał w postaci wymazu można pobrać samodzielnie w domu. Wybierając takie rozwiązanie należy wcześniej zaopatrzyć się w specjalny zestaw, który można kupić w placówce przy ul. Kościuszki za kwotę 77 zł. Pobrane próbki można albo odesłać samemu, albo zamówić kuriera na koszt laboratorium, który odbierze materiał, albo przynieść je z powrotem do placówki.  Opcji jest wiele także każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Wynik badania zarówno dla własnej wiedzy, jak i dla celów sądowych jest pewny – 100% pewności przy wykluczeniu ojcostwa, ponad 99,99% przy potwierdzeniu ojcostwa. Klient otrzymuje wiarygodną informację dotyczącą biologicznego ojcostwa.

Analiza próbek trwa do 7 dni roboczych i po tym czasie dostępny jest wynik. Rezultat w formie papierowej można odebrać na miejscu w placówce.

Osobiście polecam tę placówkę, ponieważ kontaktując się z nią otrzymałem rzetelne informacje. Poza tym podejście do klienta jest naprawdę świetne.

Dane kontaktowe:

Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. Przed planowaną wizytą najlepiej skontaktować się z placówką i wyznaczyć termin, z tego względu, że na miejscu nie zawsze dostępna jest osoba pobierająca materiał.

665 761 161


Zobacz też: 

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA