Tani test ojcostwa - tanie testy DNA na ustalenie ojcostwa?
 

Tani test ojcostwa?

tani test ojcostwa, tanie testy ojcostwa

Obecnie testy ojcostwa można już wykonać za 600-700 złotych. Najczęściej są to testy wysyłkowe, które polegają na zamówieniu zestawu do pobierania próbek, samodzielnym pobraniu ich w domu, a następnie odesłaniu do laboratorium i oczekiwaniu na wynik.

Tani test ojcostwa – jak zamówić zestaw do pobierania próbek?

Aby zamówić zestaw do pobierania próbek, wystarczy skontaktować się z laboratorium, najczęściej telefonicznie, mailowo lub poprzez czat dostępny na stronie internetowej. Zestaw taki dostępny jest również w wielu aptekach i przychodniach w całej Polsce. Po zdecydowaniu się na dostarczenie zestawu do domu lub pod inny dowolny adres, laboratorium przesyła go kurierem lub pocztą (przesyłka jest zwykle dodatkowo płatna). Można wybrać przesyłkę dyskretną, bez oznakowań laboratorium.


REKLAMA


Tani test ojcostwa – jak pobrać próbki?

Próbki do taniego badania ojcostwa pobiera się samodzielnie w domu, co jest komfortowe szczególnie dla małych dzieci. Mogą to być wymazy z policzka lub tzw. mikroślady. Do mikrośladów należą takie elementy, które zawierają materiał genetyczny danej osoby, np. włosy z cebulkami, smoczek, zużyta guma do żucia, niedopałek papierosa, zużyta chusteczka higieniczna czy zużyta szczoteczka do zębów. Przy tanich testach na ojcostwo badanie z próbek innych niż wymazy z policzka jest zwykle dodatkowo płatne.

Przy tanim teście ojcostwa, który jest testem prywatnym, nie ma konieczności pobierania próbek od matki (np. wtedy, gdy kobieta nie żyje). Do w pełni wiarygodnego wyniku wystarczy materiał genetyczny dziecka oraz mężczyzny.

Po pobraniu próbek przesyła się je do laboratorium (wraz z formularzem zlecenia badania). W opakowaniu z zestawem znajduje się opłacona koperta, można również skorzystać z kuriera. Podczas transportu próbki są bezpieczne.

Tani test ojcostwa – na czym polega badanie DNA?

Po odebraniu próbek specjalista w laboratorium ustala profile genetyczne osób badanych. Są to tzw. „genetyczne odciski palca” – unikalne dla każdego człowieka i dziedziczone w połowie po matce i w połowie po ojcu. Z tego względu porównanie tych profili pozwala w sposób jednoznaczny wykluczyć lub potwierdzić ojcostwo.

Tani test ojcostwa – jak odebrać wynik?

Tani test na ojcostwo to zwykle 7-14 dni oczekiwania na wynik, który zostanie przekazany w taki sposób, w jaki zażyczy sobie klient. Można wybrać przesyłkę pocztową na dowolny adres, paczkomat, poste restante czy wysyłkę do punktu. Laboratoria oferują również przekazanie wyniku drogą telefoniczną lub mailową. Formę wysyłki wyniku można wybrać dowolnie, tak, by była ona jak najbardziej komfortowa. Na życzenie klienta wynik przekazywany jest w sposób dyskretny, dlatego nikt nie domyśli się zawartości przesyłki – koperta jest nieoznakowana, bez pieczątek laboratorium.

 


Zobacz też:

 

4.3/5 - (3 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA