Wszystko co powinieneś wiedzieć o kosztach związanych z badaniem na ojcostwo
 

Wszystko co powinieneś wiedzieć o kosztach związanych z badaniem na ojcostwo

Wykonywanie badań na ojcostwo staje coraz bardziej popularne, a wszystko to dlatego, ponieważ można dzięki temu uregulować wiele kwestii prawnych. W szczególności, jeżeli chodzi o alimenty, bądź ustanowienie kontaktów z dzieckiem. 

Jak można obniżyć cenę testu na ojcostwo?
Na co trzeba uważać przy cenie testu na ojcostwo?
Czy niska cena testu na ojcostwo może oznaczać ukryte koszty?
Co należy wiedzieć o cenie testu na ojcostwo?

Jak można obniżyć cenę badania na ojcostwo?

Jeżeli chodzi o cenę obniżenia badania na ojcostwo to na aspekt ten może składać się wiele czynników, do których można zaliczyć w szczególności: rodzaj wykorzystanych próbek podczas badania, rodzaj stosowanych odczynników, jak również udział w kontrolach zewnętrznych. Należy również zaznaczyć, iż wykonywanie testu na ojcostwo zawsze będzie tańsze po urodzeniu dziecka, niż wykonywanie takiego testu w chwili, gdy dziecko jest jeszcze w łonie matki.

Na co należy uważać przy cenie badania na ojcostwo?

Przy cenie badania na ojcostwo należy uważać przede wszystkim na koszt włączenia do badania próbki od matki dziecka, dodatkowe koszty związane z ubezpieczeniem takiego badania, koszt rozszerzenia analizy do 34 markerów DNA, koszt pobrania próbki przez profesjonalny personel medyczny (ponieważ można to zrobić w większości przypadków samemu), jak również koszt wymogu ponownej analizy badania DNA, bądź koszt ponownego pobrania próbki.

Czy niska cena badania może oznaczać ukryte koszty?

Nie, niska cena badania DNA wcale nie musi oznaczać ukrytych kosztów, ponieważ tak jak zostało powyżej wspomniane – na niską cenę badania ma w większości przypadków wpływ rodzaj wykorzystanych próbek oraz stosowanych odczynników. W związku z tym, jeżeli są one trochę gorszej jakości to test również będzie tańszy. I to w żadnym wypadku nie musi oznaczać, że są jakiekolwiek ukryte koszty. Oczywiście należy liczyć się z tym, że dodatkowym kosztem będzie na przykład sytuacja, podczas której badanie będzie wymagało powtórzenia, ale to bardzo rzadko się zdarza.

Co należy wiedzieć o cenie badania na ojcostwo?

O cenie testu na ojcostwo należy wiedzieć przede wszystkim to, że test wykonywany podczas, gdy dziecko znajduje się jeszcze w łonie matki zawsze będzie droższy, niż test wykonywany po jego urodzeniu. Badanie DNA na ojcostwo jeszcze przed urodzeniem dziecka można dokonać już w dziesiątym tygodniu ciąży. Należy również pamiętać, iż cena badania na ojcostwo nie wpływa za wynik testu na ojcostwo, ponieważ każdy taki test, który jest wprowadzony do obrotu jest potwierdzony odpowiednimi certyfikatami.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA