Badania na ojcostwo DNA - praktyczne informacje.
 

Badania na ojcostwo DNA – praktyczne informacje.

Jak zrobić badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka, Ile kosztuje badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka, Gdzie zrobić badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka, Kto może zrobić badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka

Wykonanie testu na ojcostwo to niekiedy jedyne rozwiązanie, które pozwoli poznać odpowiedź na pytanie „Kto jest ojcem dziecka?”. Badanie genetyczne w sposób wiarygodny, szybki i niezawodny określa pokrewieństwo dziecka z domniemanym ojcem, jak również niemalże 100% je wyklucza. Tego rodzaju weryfikację można przeprowadzić zarówno podczas trwania ciąży, zaraz po narodzeniu dziecka oraz w późniejszym etapie jego życiu.

Jak zrobić badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka?
Ile kosztuje badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka?
Gdzie zrobić badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka?
Kto może zrobić badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Jak zrobić badania na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Badania na ojcostwo to specjalistyczne testy genetyczne, które można wykonać na własne życzenia lub polecenie sądu. Do domowego wykonania testu na ojcostwo należy zakupić odpowiedni pakiet, dzięki któremu możliwe będzie pobranie próbki materiału genetycznego – wymaz z policzka, pobranie śliny, włosa – dziecka i mężczyzny. Tak przygotowaną próbkę należy wysłać do laboratorium czekać na odpowiedź z wynikiem. Kolejnym sposobem przeprowadzenia testu jest wizyta w laboratoriom, pobranie krwi bezpośrednio od dziecka i ojca oraz wzajemne jej porównanie.

Ile kosztuje badanie na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Cena tego rodzaju testu DNA uzależniona jest od kilku czynników. Jednakże profesjonalne, wiarygodne i rzetelne badania kształtują się w granicach 600 – 2000 zł. Koszty badania na ojcostwo uwzględniają przede wszystkim wysłanie pakietu do pobrania materiału, koszty odesłania paczki, analizę wyników i wysyłkę odpowiedzi do osoby zainteresowanej. Cena może zmienić się również przy zmianie terminu wyniku testu na ojcostwo– ekspresowa analiza, jak również innego specyficznego sposobu pobrania materiału.

Gdzie zrobić badania na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Działania związane z powiązaniem lub wykluczeniem pokrewieństwa można przeprowadzić we własnym domu lub specjalistycznym laboratorium specjalizującym się w badaniach DNA. Test można zakupić online lub zamówić pakiet telefonicznie, wybierając najlepszą i najbardziej odpowiadającą wymaganiom klientów ofertę.

Kto może zrobić badania na ojcostwo po urodzeniu dziecka?

Wykonanie testu DNA na ojcostwo to działania, które przeprowadzone mogą być na zlecenie matki, ojca, dziecka, jak również sądu. Może ono być dobrowolne, jak również stanowić decydujący dowód w wielu sporach sadowych czy procesie o ustalenie alimentów.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA