Jak znaleźć dowody zdrady?
 

Jak znaleźć dowody zdrady?

jak znaleźć dowody zdrady

O zdradzie świadczyć mogą różne sygnały. Ukrywanie telefonu, przesadne dbanie o swój wygląd czy częste delegacje, to potencjalne dowody na niewierność partnera. Nie mogą one jednak zostać przedstawione w sądzie podczas rozwodu. Jak znaleźć dowody zdrady dla sądu? Sprawdź poniżej!

Tego dowiesz się z artykułu:

▶ Postępowanie rozwodowe, a zdrada jako przyczyna

▶ Jak znaleźć dowody zdrady dla sądu?

Postępowanie rozwodowe, a zdrada jako przyczyna

W polskim prawie nie istnieje jedna definicja zdrady. Podczas postępowania rozwodowego to małżonkowie określają, czym dla nich jest zdrada 💔. Może być to zdrada fizyczna, ale także zdrada emocjonalna czy zdrada przez internet. Dla sądu każdy rodzaj zdrady może być potencjalną przyczyną trwałego i całkowitego rozpadu małżeństwa ❌, czyli zerwania więzi cielesnych, fizycznych i finansowych [1].

Dowody zdrady 🔎 w sądzie powinien przedstawić zdradzony małżonek. Jest to jednak konieczne tylko w przypadku chęci otrzymania rozwoju z orzeczeniem o winie niewiernego partnera. Jeśli małżonkowie zgadzają się na rozwód bez orzekania o winie, to nie ma potrzeby przedstawiania żadnych poszlak [1].

Jak znaleźć dowody zdrady dla sądu?

Najczęściej przedstawiane w sądzie dowody zdrady to:

📌  Billingi z rozmów telefonicznych 📞

📌  Wyciągi z kont bankowych 💳

📌  Wiadomości na komunikatorach internetowych lub wiadomości e-mail 💻

📌  Zeznania świadków 🗣️

📌  Rachunki z restauracji czy hotelu, w których niewierny małżonek nie przebywał ze swoim partnerem oraz nie znalazł się tam w celach służbowych 🏨

📌  Bilety do kina lub teatru 🎭

📌  Zdjęcia niewiernego małżonka z kochankiem/kochanką 📷

📌  Dokumenty, które świadczą o powiązaniach finansowych kochanków np. akty notarialne 💰 [1].

Coraz częściej na rozprawach rozwodowych jest przedstawiany także wynik testu zdrady ✅. Jest to test genetyczny, który bada czy na przekazanym materiale znajduje się sperma. Do badania można oddać właściwie wszystko – bieliznę, pościel, wkładkę higieniczną, prezerwatywę czy chusteczkę [2].

Jak znaleźć dowód zdrady? Wystarczy zabezpieczyć jedną z wyżej wymienionych próbek i wysłać ją do laboratorium. Należy pamiętać, aby próbka włożona została do zwykłej papierowej koperty ✉. Ponadto pakując dany materiał do badań, należy unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą 🧤, tak aby przypadkiem nie zanieczyścić naszego przyszłego dowodu.

Jeśli test zdrady wykaże obecność spermy na próbce, to możliwy jest drugi etap badania – analiza porównawcza. Polega ona na stworzeniu profilu genetycznego 🧬 ze zbadanej próbki nasienia. Jest on następnie porównywany z drugą próbką przekazaną do badania. Może być to materiał DNA pobrany od siebie lub domniemanego kochanka. Wielu mężczyzn decyduje się na przekazanie swojej próbki DNA, aby sprawdzić 🔬, czy nasienie na pewno nie należało do niego. Drugą próbką do badania może być to np. wymaz z policzka [2].

Wynik testu zdrady to wiarygodny dowód dla sądu 👨‍⚖. Jeśli przedstawimy go wraz z innymi dowodami, to jest szansa, aby uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie partnera 💔.

Źródła:

  1. https://actavera.eu/blog/co-zalicza-sie-do-zdrady-dowody-dla-sadu/
  2. https://pewnytato.pl/jak-zdobyc-dowod-zdrady/
Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA