Dowód zdrady - test na obecność nasienia
 

Dowód zdrady – test na obecność nasienia

dowód zdrady

Zdrada partnera to jedna z najczęstszych przyczyn rozwodów. Jest to także powód do otrzymania rozwodu z orzeczeniem o winie zdradzającego małżonka. Jednak, aby do tego doszło, zdrada musi zostać udowodniona przed sądem. Jaki jest najlepszy dowód zdrady, który można przedstawić w tej sprawie? Sprawdź test zdrady! Jak można go wykonać? Dowiedz się więcej.

Tego dowiesz się z artykułu:

▶ Czym jest test zdrady?

▶ Test na obecność nasienia – dowód zdrady w postępowaniu sądowym

Czym jest test zdrady?

Test zdrady 💔 to badanie sprawdzające, czy na materiale oddanym do analizy znajduje się nasienie 🔎. Możliwe jest także ustalenie, do kogo należy wykryta sperma.

Do badania możemy oddać m.in. pościel, bieliznę, ubranie, wkładkę higieniczną czy prezerwatywę. Następnie próbka przekazywana jest do dwuetapowej analizy:

➡ W pierwszym etapie sprawdzane jest, czy na próbce rzeczywiście znajduje się sperma. Etap ten to detekcja nasienia. Próbkę analizuje się pod kątem obecności antygenu PSA 🧬, który jest charakterystyczny właśnie dla nasienia.

➡ W przypadku uzyskania pozytywnego wyniku detekcji nasienia, można rozszerzyć badanie o sprawdzenie tego, czyje nasienie zostało zabezpieczone. W tej sytuacji tworzony jest profil genetyczny mężczyzny, do którego należy sperma. Możliwe jest porównanie go z profilem genetycznym mężczyzny, który zlecił badanie. Do analizy porównawczej potrzebny będzie jedynie wymaz z policzka pobrany od zlecającego. Dzięki temu zlecający zyska pewność ✅, że oddana do badania sperma nie należała do niego. Będzie to jednoznaczny dowód zdrady [1].

Test na obecność nasienia – dowód zdrady w postępowaniu sądowym

Zdrada jest powodem do orzeczenia winy w trakcie postępowania sądowego 🧑‍⚖. Musi jednak zostać udowodniona przed sądem. Zdradzony małżonek może oczywiście opowiedzieć sądowi o zdradzie i powołać świadków. Pomocne mogą okazać się także zdjęcia małżonka z kochankiem/kochanką, jego prywatna korespondencja lub bilingi telefoniczne 📱 [2].

Przedstawienie pozytywnego wyniku testu zdrady przed sądem to doskonały dowód zdrady. Sąd z pewnością przychyli się do naszego wniosku o winie partnera, jeśli pozostałe dowody zdrady poprzemy wynikiem testu 💯.

Źródła:

  1. https://www.testdna.pl/test-zdrady/
  2. https://adwokaci-ks.pl/porady/jak-udowodnic-zdrade-przed-sadem/

To również może Cię zainteresować: Mechanizm zdrady – na co zwrócić uwagę?

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA