Czy można sprawdzić ojcostwo w ciąży? Poczytaj więcej!
 

Czy można sprawdzić ojcostwo w ciąży?

czy mozna sprawdzic ojcostwo w ciazy

Tak, już jest to realne! Do niedawna jeszcze nie było możliwości wykonania testu na ojcostwo przed urodzeniem się dziecka. Teraz sytuacja się zmieniła – współczesna medycyna pozwala na pewne ustalenie ojcostwa jeszcze w trakcie ciąży. Skorzystaj z tej wygodnej możliwości! Sprawdź, zamiast się zastanawiać – w Polsce możesz sprawdzić ojcostwo już od 8 tygodnia ciąży.

Tego dowiesz się z artykułu:

Dlaczego warto sprawdzić ojcostwo w ciąży?

W razie wątpliwości wykonaj test na ojcostwo w ciąży. Jego wynik pozwoli Ci na:

  • odzyskanie spokoju już na wczesnym etapie ciąży;
  • uniknięcie stresu zakłócającego radosne przeżywanie ciąży;
  • zyskanie czasu na przygotowanie się do roli rodzica;
  • uniknięcie dręczących wątpliwości.

Jakie są sposoby sprawdzenia ojcostwa w ciąży?

W Polsce test na ustalenie ojcostwa w ciąży można wykonać na dwa sposoby. Bez względu na to, który wybierzesz – oba pozwolą na uzyskanie jednoznacznego wyniku, pozwalając ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości.

✅ Test na ojcostwo w ciąży od 8 tygodnia: dokonywany jest na podstawie badania krwi kobiety w ciąży (z jej krwi można wyizolować również DNA dziecka) oraz wymazu z policzka potencjalnego ojca. Pobrania krwi do badań dokonuje pielęgniarka – do wyboru jest jedna z 200 przychodni lub umówienie wizyty domowej. Poczytaj więcej: Test na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży [INFOGRAFIKA]

✅ Test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia: przeprowadzany jest w oparciu o pobrany od matki płyn owodniowy, wymaz z policzka matki oraz jakiejkolwiek próbki od ojca (bez znaczenia czy będzie to np. szczoteczka, maszynka, niedopałek papierosa). Taka procedura pozwala uzyskać oprócz wyniku badania DNA na ojcostwo także wyniki badań genetycznych dziecka, uwzględniające najczęściej występujące wady genetyczne np. zespół Downa. Poczytaj więcej: Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Czy sprawdzenie ojcostwa w ciąży jest pewne?

Tak – test na sprawdzenie ojcostwa w ciąży daje tak samo pewny wynik jak test DNA na ojcostwo przeprowadzony już po narodzinach dziecka. Co sprawia, że jest to możliwe? Ludzkie DNA jest ustalone od momentu poczęcia i nie ulega żadnym zmianom w trakcie całego życia. Dla pewności wyniku testu na ojcostwo nie ma więc znaczenia, czy dziecko jest już na świecie czy jeszcze w brzuchu matki.

To może Cię zainteresować: Zrobiłam test na ojcostwo w ciąży – historia Moniki

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA