Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?
 

Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Na czym polega test na ojcostwo w ciazy od 15 tygodnia

Badanie na ojcostwo w ciąży jest możliwe do wykonania od 8 lub od 15 tygodnia ciąży. Test na ojcostwo w ciąży, który można wykonać już od 8 tygodnia, wymaga pobrania próbki krwi ciężarnej i wyizolowania z niej materiału genetycznego dziecka. Próbki do testu ojcostwa w ciąży od 15 tygodnia ciąży są pobierane podczas badań prenatalnych.  Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Tego dowiesz się z artykułu:

Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Badanie na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia wykonuje się na podstawie próbki płynu owodniowego ciężarnej. Próbka ta, zawierająca materiał genetyczny dziecka, jest pobierana w trakcie badań prenatalnych. Następnie jest ona porównywana z dowolną próbką pochodzącą od domniemanego rodzica.

Jak wygląda test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Jak wygląda test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia? Pobranie próbki do badań na ojcostwo odbywa się w czasie amniopunkcji, pod ścisłą kontrolą aparatury USG. Do diagnostycznego badania prenatalnego takiego jak amniopunkcja, ciężarna jest kwalifikowana przez jednego z 5 najlepszych specjalistów w kraju, którzy rutynowo zajmują się inwazyjnymi badaniami prenatalnymi. Aby zwiększyć bezpieczeństwo badania prenatalnego, specjalista wykonujący pobranie korzysta także z nowoczesnego sprzętu.

Poczytaj więcej: Zrobiłam badanie ojcostwa w ciąży – historia J.

Jaką próbkę od ojca można przekazać do testu na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia można wykonać na podstawie dowolnej próbki pochodzącej od rodziców. Może to być wyrwany włos z cebulkami, zużyta maszynka do golenia, szczoteczka do zębów lub nawet niedopałek papierosa. Należy jednak mieć pewność, że dany przedmiot należy do domniemanego rodzica.

Czy wynik testu na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia jest pewny?

Test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia polega na ustaleniu profili genetycznych na podstawie dostarczonych próbek i ich porównaniu. Wynik takiego badania jest jednoznaczny i pewny, tak samo jak wynik badania DNA wykonywanego po narodzinach.

Wynik testu na ojcostwo w ciąży jest dostępny w ciągu 10 dni roboczych od dostarczenia próbki do laboratorium genetycznego. Istnieje również możliwość przyspieszenia go do 48 godzin.

To może Cię zainteresować: Test na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży [INFOGRAFIKA]

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA