Badanie ojcostwa cena - testynaojcostwo.pl - test DNA
 

Badanie ojcostwa – cena

badanie ojcostwa cena ile wynosi

Cena badania na ojcostwa zależna jest od jego rodzaju (w ciąży, prywatny, do celów sądowych), liczby uczestników testu, rodzaju pobieranego materiału DNA, czasu realizacji oraz innych czynników. Cena testu po narodzinach waha się między ok. 600 a 2500 złotych, a w ciąży: między ok. 2000 a 7000 złotych.

Badanie ojcostwa – cena testu do celów prywatnych

Cena badania ojcostwa do celów prywatnych to między 600 a 2500 złotych. Związane jest to ze sposobem i miejscem pobieranie próbek DNA oraz ich rodzajem, a także liczbą uczestników testu. Próbki mogą być pobierane w domu albo placówce i są to wymazy z policzka albo mikroślady (np. używana szczoteczka do zębów).

Na cenę testu na ojcostwo ma wpływ również czas oczekiwania na wynik. Niektóre laboratoria oferują testy ekspresowe – w 24-48 godzin. Istotna jest także liczba badanych markerów. Analiza 34 markerów DNA umożliwia uzyskanie pewnego wyniku również wtedy, gdy w badaniu nie bierze udział matka.
Czasami oferty obejmują gwarancję stałej ceny, dyskretną przesyłkę bez oznakowań laboratorium czy wynik także w języku obcym.

Badanie ojcostwa – cena testu do celów sądowych

Sądowe ustalenie ojcostwa, musi przebiegać z zachowaniem specjalnej procedury (m.in. w czasie pobierania próbek), dlatego ceny takiego testu wahają się między 1400 a 1800 złotych. Do rezultatu badania sądowego konieczne jest również dołączenie ekspertyzy, którą wystawia ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa, który pełni funkcję biegłego sądowego.
Ceny przy tego typu teście nie są aż tak odmienne, ale nie ma możliwości realizacji go za kilkaset złotych. Cena testów na ojcostwo może różnić się głównie z powodu różnic w czasie oczekiwania (np. test w 48 godzin) czy pomocy ekspertów zawartej w ofercie (np. porada prawna).

Badanie ojcostwa – cena testu w ciąży

Wykonując badanie ojcostwa w ciąży, można wybrać dwa sposoby pobierania próbek. Pierwszym jest pobranie DNA dziecka w czasie badań prenatalnych – z fragmentów kosmówki albo płynu owodniowego. Cena takiego badania to ok. 2000-2500 złotych. Istnieje możliwość jednoczesnego sprawdzenia DNA dziecka pod kątem występowania wad genetycznych. Drugi sposób poobierania próbek to pobranie krwi od matki oraz izolacja z niej DNA dziecka, co kosztuje ok. 7000 złotych. Jest to jedyne badanie ojcostwa dostępne tak wcześnie – już po 8 tygodniu ciąży.

Pamiętaj, że test DNA ojcostwa wykonujesz raz na całe życie, zadbaj zatem

o wybór najlepszego laboratorium!

4.5/5 - (2 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA