Badanie DNA – czyli ojcostwo pewne na 100%! Testynaojcostwo.pl
 

Badanie DNA – czyli ojcostwo pewne na 100%!

badanie DNA ojcostwo, badania dna ojcostwo, test dna ojcostwo, testy dna ojcostwo

Badanie DNA pozwala w prosty i szybki sposób rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące biologicznego ojcostwa. Może wykluczyć to ojcostwo na 100% i z niemal równie wysokim prawdopodobieństwem je potwierdzić. Poznaj kilka najważniejszych faktów na temat badania DNA w kierunku ojcostwa.

Badanie DNA ojcostwo – nie musisz czekać z nim do narodzin dziecka

Takie badanie da się zrealizować już od 8. tygodnia ciąży. DNA dziecka izolowane jest wtedy z krwi matki, w której pływa mniej więcej od 4. tygodnia ciąży. Jego stężenie rośnie, osiągając w 8. tygodniu taką ilość, która w zupełności wystarcza do przeprowadzenia pewnego testu na ojcostwo. Wyizolowane z krwi kobiety DNA dziecka można potem zestawić z DNA mężczyzny (przypuszczalnego ojca) i sprawdzić, czy są w nich elementy wspólne.

Gdy ciąża osiągnie 15. tydzień rodzice mogą też sięgnąć po badanie DNA na ojcostwo w ciąży z płynu owodniowego. Korzystając z tego rozwiązania możemy dowiedzieć się, czy badany mężczyzna jest biologicznym ojcem dziecka i jednocześnie sprawdzić, czy maluch dobrze się rozwija i nie jest obciążony wybranymi wadami genetycznymi, np. zespołem Downa. Jeśli z jakiegoś powodu nie uda się ustalić ojcostwa jeszcze w czasie ciąży, można to oczywiście zrobić już po narodzinach dziecka. Wymaz z policzka do badania ojcostwa spokojnie możemy pobrać nawet na drugą dobę od porodu.

Zobacz też: Badania na ojcostwo w ciąży

Badanie DNA ojcostwo – masz do wyboru test prywatny lub sądowy

Prywatne badanie DNA na ojcostwo to badanie, które robi się przede wszystkim dla własnej informacji. Możesz je zrealizować anonimowo, nie musisz też udawać się do placówki medycznej na pobranie próbek, ani okazywać dowodu tożsamości przed przystąpieniem do pobrania. Osoby decydujące się na prywatne badanie ojcostwa najczęściej kupują specjalny zestaw i same pobierają próbki od wszystkich uczestników. Oczywiście zawsze istnieje też możliwość udania się do punktu pobrań DNA i skorzystania z pomocy personelu medycznego.

Badanie DNA do celów sądowych odbywa się natomiast zgodnie z określoną (narzuconą z góry) procedurą. Próbki pobiera ktoś z personelu medycznego, w wyznaczonej wcześniej placówce, do której badani (matka, domniemany ojciec i dziecko) muszą przyjść w ustalonym terminie. Przed pobraniem okazują też aktualne dokumenty, które mają potwierdzić ich tożsamość. Sądowego badania na ojcostwo nie da się więc zrobić anonimowo. Wynik takiego testu DNA jest jednak honorowany przez sąd i można go wykorzystać, np. w sprawie o alimenty czy ustalenie ojcostwa.

Warto przeczytać: Masz wątpliwości, czy twój partner jest ojcem dziecka?

Badanie DNA ojcostwo – za próbkę posłuży Ci wiele przedmiotów codziennego użytku

Wymaz z policzka nie jest jedynym materiałem, na podstawie którego można pewnie ustalić ojcostwo. Do badania ojcostwa nadaje się tak naprawdę każdy przedmiot, na którym znajduje się niewielka ilość DNA badanego. Znajdziemy je np. we włosiu szczoteczki do zębów, na chusteczce z wydzieliną z nosa (katarem), w woskowinie usznej na patyczku higienicznym, w cebulce włosowej czy naskórku. Ze wszystkich tych przedmiotów da się wyizolować identyczne DNA (jeśli używała ich tylko jedna, konkretna osoba) i na tej podstawie pewnie ustalić ojcostwo.

badanie DNA ojcostwo, badania dna ojcostwo, test dna ojcostwo, testy dna ojcostwo

REKLAMA

Badanie DNA ojcostwo – jednoznacznie wskaże, czy badany mężczyzna jest ojcem

Nie jest istotne, jaki rodzaj testu na ojcostwo wybierzesz ani to, jaką próbkę przekażesz do analizy. DNA jest w każdej komórce ciała takie samo. Przypisane człowiekowi już od momentu poczęcia nie zmienia się też w ciągu życia. Dlatego badanie DNA na ojcostwo można wykonać zarówno w ciąży, jak i po narodzinach dziecka oraz wykorzystać dowolną próbkę. Wynik, który otrzymamy, będzie zawsze jednoznacznie potwierdzał lub wykluczał ojcostwo.


Czat

 

5/5 - (1 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA