Testy na ojcostwo w Gdańsku – tylko z Centrum Badań Genetycznych EuroGen!
 

Testy na ojcostwo w Gdańsku – tylko z Centrum Badań Genetycznych EuroGen!

eurogen testy na ojcostwo

Gdańskie Centrum Badań Genetycznych EuroGen realizuje pewne badania DNA na ojcostwo. W ofercie Centrum znajdują się testy prywatne (dla własnej informacji) oraz testy sądowe (zgodne z formalną procedurą). Mieszkańcy Gdańska, Gdyni i Sopotu mogą ponadto wybrać anonimowe badanie ojcostwa oraz test na ojcostwo w ciąży. Zakres możliwości jakie daje EuroGen jest jednak znacznie szerszy. Na co możesz liczyć decydując się na badania ojcostwa właśnie tam?

W badaniu ojcostwa możesz wykorzystać dowolne próbki

Badanie genetyczne może się odbyć z wykorzystaniem dowolnych próbek, zarówno standardowych wymazów z wnętrza jamy ustnej, jak i znacznie mniej typowych materiałów, takich jak włosy z cebulkami, zaschnięte plamy krwi, paznokcie ze skórkami, szczoteczki do zębów ,maszynki do golenia, patyczki do uszu i wiele, wiele innych przedmiotów.

Aż dwie możliwości pobrania wymazu – samodzielnie w domu, na miejscu w przychodni

Jeśli zależy Ci na komforcie i pełnej dyskrecji, próbki do testu na ojcostwo możesz pobrać samodzielnie w domu: szybko, wygodnie i o dowolnej porze. Przygotowanie wymazu policzkowego nic nie boli i jest całkowicie bezpieczne dla Twojego zdrowia. Zwykle nie zajmuje to więcej jak kilkadziesiąt sekund. Wystarczy, że zamówisz specjalny zestaw testowy, zaopatrzony już we wszystko co jest niezbędne do pozyskania próbek: komplety wymazówek, rękawiczki, dokumenty zlecenia, dane do przelewu, a nawet instrukcje, która pokaże Ci jak dobrze pobrać wszystkie wymazy.

Jeśli zależy Ci jednak na tym, aby próbki pobrał ktoś wykwalifikowany, możesz umówić się na wizytę do przychodni w Gdańsku. Terminy są bardzo krótkie. Przeważnie pobranie odbywa się w przeciągu dwóch dni roboczych. W razie potrzeby wizytę możesz jednak umówić nawet na ten sam dzień! W przychodni masz też możliwość zakupu zestawu testowego lub pozostawienia próbek, które pobrałeś sam. W jaki jeszcze inny sposób możesz otrzymać profesjonalny zestaw testowy?

Zestaw testowy dostępny w aptece, wysłany do domu lub do paczkomatu

Aby zaopatrzyć się w zestaw testowy wcale nie musisz udawać się bezpośrednio do przychodni. Możesz zamówić go telefonicznie, e – mailowo, lub za pomocą czatu na stronie www, a potem tylko czekać aż kurier dostarczy Ci go do rąk własnych. Możesz ponadto wybrać opcję dyskretnej wysyłki, jeśli nie chcesz, aby ktoś dowiedział się co stanowi zawartość Twojej paczki. Centrum może ci też nadać taki zestaw do najbliższego paczkomatu lub urzędu pocztowego. Opcji dostarczenia zestawu testowego jest więc naprawdę sporo.

Badanie genetyczne możesz zlecić nawet z zagranicy

Zlecić test na ojcostwo Centrum Badań Genetycznych EuroGen możesz praktycznie z dowolnego miejsca zamieszkania, nawet jeśli to miejscem są Niemcy, Holandia czy Wielka Brytania. Laboratorium obsługuje bowiem również pacjentów z zagranicy. Cała procedura zamówienia badania wygląda właściwie tak samo – próbki pobierasz za pomocą zamówionego wcześniej zestawu, a potem odsyłasz na adres laboratorium. Nadając przesyłkę możesz być spokojny o jakość materiału genetycznego – nawet kilkudniowa podróż nie zmieni jego właściwości.

Test na ojcostwo możesz wykonać całkowicie anonimowo

Jeśli cenisz sobie dyskrecję laboratorium może zaproponować Ci całkowicie anonimowe badanie ojcostwa. Czym ono różni się od standardowego? Przede wszystkim tym, że nie zostaniesz zobowiązany do wpisania danych osobowych uczestników testu do formularza zlecenia. Zamiast imion, nazwisk i PESEL – ów, wpiszesz tam tylko datę pobrania, rodzaj próbki i płeć dziecka. Sami uczestnicy testu zostaną w nim określeni jako: ”DOMNIEMANY OJCIEC” i „DZIECKO”.

Prywatny test na ojcostwo – wygodne badanie dla własnej wiedzy

Prywatny test na ojcostwo jest testem najczęściej wybieranym przez pacjentów. Nic dziwnego, jest on najwygodniejszy i najprostszy w realizacji. Jeśli dopiero czekasz na narodziny potomka, ale już teraz chciałbyś poznać prawdę na temat swojego faktycznego pokrewieństwa z dzieckiem, możesz też zlecić bezpieczny, prywatny test na ojcostwo w ciąży. DNA dziecka izoluje się w tym przypadku z osocza krwi pobranej od przyszłej matki.

Sądowy test na ojcostwo – wynik w pełni wiarygodny dla sądu

Jeśli np. bierzesz udział w sprawie o alimenty i chciałbyś, aby wynik Twojego badania był dla sądu w 100% wiarygodny, możesz zdecydować się na sądowe badanie ojcostwa. I choć badanie tego rodzaju nie jest może dla pacjenta tak wygodne w realizacji jak badanie prywatne, to jego wynik ma pełną wartość dowodową dla sądu i może zostać z powodzeniem wykorzystany w toczącym się postępowaniu. Dla odróżnienia test prywatny stanowi zazwyczaj jedynie dowód wstępny.

Jeśli szukasz któregoś z tych testów na ojcostwo w Gdańsku, to oferta EuroGen jest jak najbardziej dla Ciebie.

Jak widać lista badań DNA na ustalenie ojcostwa w Gdańsku, proponowana przez Centrum Badań Genetycznych EuroGen jest bardzo bogata i odpowiada zróżnicowanym potrzebom swoich pacjentów. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Tekst powstał we współpracy z Centrum Badań Genetycznych EuroGen, www.eurogen.pl

eurogen

.

.


Zobacz też:

3.8/5 - (5 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA