Jak sprawdzić, kto jest ojcem nienarodzonego dziecka?
 

Jak sprawdzić, kto jest ojcem nienarodzonego dziecka? 🤰

jak sprawdzić kto jest ojcem nienarodzonego dziecka

Zdarza się, że ciąża wcale nie jest okresem pełnym radości i spokoju. Zdarzają się różne stresujące sytuacje, które nie pomagają przyszłym rodzicom. Jednym z problemów, z którymi mogą walczyć rodzice, są wątpliwości dotyczące tego, kto jest ojcem nienarodzonego dziecka. Sytuacja ta generuje niepewność i stres, który jednak można w prosty sposób uniknąć. ✅ Jak sprawdzić kto jest ojcem nienarodzonego dziecka?

Tego dowiesz się z artykułu:
Jak sprawdzić, kto jest ojcem nienarodzonego dziecka?
Jakie badania na ojcostwo w ciąży są dostępne?
Dlaczego warto sprawdzić, kto jest ojcem nienarodzonego dziecka?

Jak sprawdzić, kto jest ojcem nienarodzonego dziecka?

Postęp medycyny i genetyki sprawił, że poznanie ojca dziecka jest dostępne niezwykle szybko – już od 8 tygodnia ciąży. Brzmi to nieprawdopodobnie. Jednak ustalenie ojcostwa na tak wczesnym etapie ciąży jest możliwe dzięki sprawdzonym badaniom DNA, które pozwolą potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo domniemanego ojca równie skutecznie, jak badania przeprowadzane po narodzeniu dziecka.

⏩ By określić, kto jest ojcem dziecka, wystarczą badania genetyczne na ojcostwo, których wynik jest pewny.

Jakie badania na ojcostwo w ciąży są dostępne?

Podczas ciąży mamy możliwość wybrania jednego z dwóch badań pozwalających określić ojcostwo. Ich wybór zależy od naszej sytuacji związanej z ciążą.

🤰 Pierwsze badanie można przeprowadzić już od 8 tygodnia. Badanie to jest najwcześniej dostępnym badaniem w Polsce. Całość realizowana jest w nowoczesnym laboratorium w Stanach Zjednoczonych. By uzyskać wynik, należy oddać do badania dwie próbki: z krwią przyszłej mamy oraz wymaz z policzka mężczyzny podejrzewanego o ojcostwo. Badanie jest możliwe dzięki obecności wolnego płodowego DNA w krwi matki. Próbki potrzebne do badania można pobrać w trakcie domowej wizyty pielęgniarki lub w jednym z 250 punktów w kraju. Poczytaj więcej: Test na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży [INFOGRAFIKA]

🤰 Drugie badanie dostępne jest od 15 tygodnia ciąży. Wykorzystuje się tutaj próbkę od dziecka, która pobrana jest z płynu owodniowego. Ten pobierany jest w trakcie badania, które jest pod stałą kontrolą USG, a wykonują je najlepsi specjaliści w kraju, którzy korzystają z nowoczesnego sprzętu. Dodatkowo badanie to pozwala uzyskać wyniki dotyczące występowania najczęściej występujących wad u dzieci. Poczytaj więcej: Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Dlaczego warto sprawdzić, kto jest ojcem nienarodzonego dziecka?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego warto sprawdzić, kto jest ojcem dziecka jeszcze przed jego narodzeniem. Powodów jest kilka, w tym:

✅ badanie pozwoli zaplanować prawną sytuację dziecka

✅ badanie pozwoli zadbać o relację w związku, ponieważ nawet najsilniejsze związki mogą nie przetrwać tak dużej niepewności i stresu

✅ możliwość uniknięcia stresu, który mógłby wpłynąć negatywnie na zdrowie nienarodzonego dziecka

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA