Test DNA na ojcostwo - czemu się przydaje? | Testynaojcostwo.pl
 

Test DNA na ojcostwo – czemu się przydaje?

czemu test dna na ojcostwo się przydaje

Test DNA na ojcostwo można wykonać w celach sądowych lub dla własnej wiedzy. Wynik gwarantuje pewność, która pozwala uzyskać spokój, a także unormować sytuację prawną rodziny. Dlaczego jeszcze warto zrealizować takie badanie genetyczne?

Test DNA na ojcostwo to całkowita pewność

W tego typu badaniu pobiera się materiał genetyczny uczestników, ustala ich profile genetyczne, a potem ze sobą porównuje. Profile DNA nazywane są genetycznymi odciskami palca, ponieważ każdy z nas ma unikalny (oprócz bliźniąt jajowych), a ponadto – odziedziczony w połowie po ojcu i w połowie po matce.

Pewny wynik uzyskuje się nawet wtedy, gdy do badania wykorzystywane są mikroślady, np. używana maszynka do golenia, guma do żucia, smoczek czy włosy z cebulkami. Dlaczego? Nasze DNA jest takie samo w każdej komórce ciała. Doświadczone laboratorium jest więc w stanie wyizolować je z różnych przedmiotów.

Zyskujesz spokój już na zawsze

Wystarczy jeden test DNA na ojcostwo w życiu, żeby już zawsze wiedzieć, czy dany mężczyzna to biologiczny ojciec danego dziecka. Dzięki temu można odzyskać kontrolę i zaplanować przyszłość, a także poprawić relacje w rodzinie.

Co ważne, można wykonać go nawet w ciąży – jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat. Nie ma więc konieczności czekania do narodzin. Badania genetyczne umożliwiają również sprawdzenie ojcostwa po śmierci, jeśli rodzina dysponuje przedmiotami codziennego użytku zmarłej osoby.

To może Cię zainteresować: DNA z włosa i innych nietypowych próbek

Wynik może być dowodem w sądzie

Test DNA na ojcostwo do celów sadowych jest najpewniejszym dowodem dla sądu. Jest więc wykorzystywany w wielu sprawach, przede wszystkim o ustalenie albo zaprzeczenie ojcostwa, alimenty bądź spadek.

Takie badanie ojcostwa wymaga zachowania określonej procedury. Jakiej? Chodzi między innymi o sprawdzenie tożsamości badanych, pobranie materiału (wymazy z policzka) w obecności świadków w placówce oraz dołączenie do wyniku specjalnej ekspertyzy.

Co ważne, test z procedurą sądową możesz wykonać bez skierowania z sądu – wówczas oszczędzasz czas i nerwy, mogąc jak najszybciej rozwiązać sprawę. Prywatny test na ojcostwo wykorzystywany bywa natomiast jako dowód wstępny.


czemu test dna na ojcostwo się przydaje

OTWÓRZ PORADNIK [PDF]


Zobacz też: 


5/5 - (1 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA