Szokująca podmiana w szpitalu - matka wychowuje nieswoją córkę! - Testynaojcostwo.pl
 

Szokująca podmiana w szpitalu – matka wychowuje nieswoją córkę!

podmiana noworodków w szpitalu, podmiana dzieci w szpitalu

Evelin Grünwald od 27 lat wychowuje nieswoją córkę – przez pomyłkę szpitala kobieta wróciła do domu z innym dzieckiem niż to, które urodziła! Do takiej sytuacji doszło w 1990 roku w Austrii, kiedy na świat przyszła Doris Grünwald. Ta szokująca sprawa wyszła na jaw dopiero niedawno – dzięki badaniom DNA.

Badania DNA – dzięki nim sprawa została ujawniona

Wynik testu genetycznego wskazał, że para, która wychowała Doris to nie jej biologiczni rodzice! Zarówno matka i córka zapewniają, że sytuacja nie zmieniła łączącej ich więzi, jednak na ich rzecz zostało zasądzone odszkodowanie – 30 tysięcy euro, które musi zapłacić szpital.

Teraz placówka proponuje również badania genetyczne około 200 różnym kobietom, które w tym czasie urodziły dzieci w tym miejscu. W ten sposób ma zostać znaleziona biologiczna matka kobiety oraz dziewczynka, która została zamieniona z Doris.

A to nie jedyna taka sytuacja…

Podobna miała miejsce w innym szpitalu, gdzie 22 lata temu urodziły się Callie i Rebecca. Callie nie była podobna do rodziców, więc zdecydowali się na test DNA. Wynik jednoznacznie wykazał, że to nie ich córka – w szpitalu doszło do podmiany po urodzeniu.

Zdarzały się również podmiany materiału w czasie procedury in vitro – nawet w Polsce! W jednym ze szpitali pacjentka urodziła nieswoje dziecko, ponieważ plemnik jej męża omyłkowo połączono z inną komórką jajową. Co więcej, w niektórych klinikach niepłodności lekarze i inni pracownicy podmieniali nasienie pacjentów na swoje – i to celowo!

Zobacz też: Test na ojcostwo po in vitro – dlaczego warto wykonać?

Macierzyństwo i ojcostwo – test DNA to jedyny sposób na pewność

Mając podejrzenia co do tego, czy z Twoim dzieckiem łączy Cię pokrewieństwo (np. wtedy, gdy zostało poczęte dzięki procedurze in vitro), możesz wykonać prosty test DNA. To jedyny sposób, by zyskać całkowitą pewność na całe życie i być spokojnie wychowywać dziecko – bez żadnych wątpliwości.

Test na ojcostwo można wykonać jeszcze w ciąży albo gdy dziecko się urodzi. Jednoznacznie określa łączącą Was więź, potwierdzając lub wykluczając ojcostwo i/lub macierzyństwo.


Czat

5/5 - (4 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA