Test na ojcostwo przed porodem - tego musisz być pewien
 

Test na ojcostwo przed porodem – tego musisz być pewien

Jak zrobić test na ojcostwo przed porodem, Ile kosztuje test na ojcostwo przed porodem, Gdzie zrobić test na ojcostwo przed porodem, Czy każdy może zrobić test na ojcostwo przed porodem

Życie pisze różne scenariusze. I jak często się mówi – niczego w życiu nie można być pewnym. Jednak w tej jednej sprawie nie można mieć wątpliwości. Test na ojcostwo najlepiej wykonać tak szybko jak tylko się da.

Jak zrobić test na ojcostwo przed porodem?
Ile kosztuje test na ojcostwo przed porodem?
Gdzie zrobić test na ojcostwo przed porodem?
Czy każdy może zrobić test na ojcostwo przed porodem?

Jak zrobić test na ojcostwo przed porodem?

Do niedawna wykonanie badania na ojcostwo przed porodem wydawało się abstrakcją. Przyszli rodzice musieli czekać na narodziny dziecka, a jak wiadomo miesiące życia w niepewności to ogromny stres, którego chyba nikt nie chce przeżywać. Całe szczęście nauka wciąż idzie do przodu i naukowcy znaleźli sposób również na to. Obecnie aby wykonać test na ojcostwa jeszcze w trakcie ciąży stosuje się dwie metody: wykorzystuje się krew ciężarnej oraz wymaz z policzka mężczyzny lub pobiera się płyn owodniowy i dowolne próbki rodziców. Nie jest to więc tak skomplikowane jakby mogło się wydawać. I najważniejsze – wyniki w przypadku obu metod są tak samo pewne.

Ile kosztuje test na ojcostwo przed porodem?

Cena wykonania testu na ojcostwo przed porodem z pewnością nie jest bardzo niska, ale w takich sprawach raczej nie warto liczyć pieniędzy. W końcu od wyniku testu na ojcostwo zależy całe nasze przyszłe życie. Pieniądze, jakie zapłacimy za taki test DNA na ojcostwo zależą od tego czy jest to badanie z przeznaczeniem przedłożenia go przed sądem czy jest wykonywane prywatnie, tylko dla własnej informacji. I tak badanie na ojcostwo dla sądu jest znacznie droższe (różnica w cenie to nawet ponad 1000 zł),  ze względu na to, że do wyniku muszą być dołączone ekspertyzy.

Gdzie zrobić test na ojcostwo przed porodem?

Na mapie Polski jest coraz więcej miejsc, gdzie wykonuje się test na ojcostwo jeszcze w ciąży. Takie badanie można zrobić już nie tylko w specjalistycznej placówce, ale dołączają je do swojej oferty największe laboratoria w Polsce. Jeśli jesteśmy zainteresowani takim testem wystarczy poszukać placówki, która znajduje się najbliżej naszego domu lub… zamówić wykonanie testu na ojcostwo w miejscu naszego zamieszkania. Tak, laboratoria coraz częściej oferują taką usługę. Dzięki niej badanie zostanie wykonane bez wychodzenia z domu, przez doświadczoną pielęgniarkę, która na miejscu pobierze od nas próbki. Dyskretnie i komfortowo.

Czy każdy może zrobić test na ojcostwo przed porodem?

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom badanie DNA na ojcostwo przed porodem można wykonać już od 8. tygodnia ciąży, czyli naprawdę szybko. Czy każdy może z tego skorzystać? Przede wszystkim osoby, od których pobierane są próbki muszą wyrazić zgodę na takie badanie DNA, nic nie może odbywać się bez zgody ciężarnej i domniemanego ojca. Z pewnością w sytuacji, kiedy nie jesteśmy pewni kto jest ojcem dziecka warto zdecydować się na test genetyczny na ojcostwo, z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA