Jakie są ceny badania na ojcostwo?
 

Jakie są ceny badania na ojcostwo?

Dlaczego cena badania na ojcostwo zależy od wyboru laboratorium, Jaka jest cena internetowego badania na ojcostwo, Jaka jest cena badania na ojcostwo kupionego w aptece, Dlaczego cena badania na ojcostwo w ciąży jest wysoka

Jeśli chodzi o badanie na ojcostwo istnieje wiele opcji. Możemy zrobić takie badanie w laboratorium wykorzystując do tego pobrane DNA lub przez internet wysyłając odpowiednie próbki z domu. Istnieją również testy na ojcostwo, które można kupić w aptece. Która z tych opcji będzie najkorzystniejsza cenowo? Czy cena badania na ojcostwo w ciąży jest wysoka?

Dlaczego cena badania na ojcostwo zależy od wyboru laboratorium?
Jaka jest cena internetowego badania na ojcostwo?
Jaka jest cena badania na ojcostwo kupionego w aptece?
Dlaczego cena badania na ojcostwo w ciąży jest wysoka?

Dlaczego cena badania na ojcostwo zależy od wyboru laboratorium?

Jeśli chodzi o badanie na ojcostwo cena będzie się wahać w zależności od laboratorium, które wybierzemy. Wszystko ze względu na sprzęt wykorzystywany do wykonania testów na ojcostwo oraz od ilości i doświadczenia personelu wykonującego badania DNA. Często warto zainwestować większe pieniądze w badanie i mieć pewność, że da ono prawdziwy i pewny wynik już za pierwszym razem.

Jaka jest cena internetowego badania na ojcostwo?

Jeśli chodzi o internetowe testy na ojcostwo cena ich będzie niższa niż tych robionych w laboratorium. Wszystko przez fakt, że w przypadku testów internetowych, próbki do badania pobieramy sami w domu.

Cena badania na ojcostwo przez internet waha się w granicach od 500 do 800 zł.

Jaka jest cena badania na ojcostwo kupionego w aptece?

Cena zestawu do pobierania wymazów zakupionego w aptece oscyluje na ogół w okolicach 60-85 złotych. Jest to jednak część całej kwoty. Po wysłaniu pobranych wymazów do laboratorium musimy uiścić opłatę za samo badanie na ojcostwo, pomniejszone oczywiście o zestaw, który zakupiliśmy w aptece. Plusem takiego rozwiązania na pewno jest czas – bardzo prawdopodobnym jest, że zestaw próbek do pobrania wymazów dostaniemy od ręki i będziemy mogli go szybciej odesłać do laboratorium.

Dlaczego cena badania na ojcostwo w ciąży jest wysoka?

Wiele osób nie podejrzewa, że test na ojcostwo można wykonać już po 8 tygodniu ciąży. Jeśli chodzi o cenę badania na ojcostwo w ciąży jest jednak zauważalnie wyższa, niż w przypadku wymazów. Powodem tego jest fakt, że do laboratorium możemy przesłać dwa materiały pozwalające ustalić DNA dziecka: płyn owodniowy, albo krew matki. W przypadku tego pierwszego cena badania DNA wynosi około 2000 złotych. Badanie z krwi to natomiast dużo większy wydatek – blisko 7000 złotych. Każdy z nich wymaga odpowiedniego sprzętu oraz przeszkolonego personelu.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA