Badanie na ojcostwo - ile kosztuje oraz jak pewne są wyniki?
 

Badanie na ojcostwo – ile kosztuje oraz jak pewne są wyniki?

Decyzja o wykonaniu testu, jakim jest badanie na ojcostwo jest niewątpliwie trudna dla każdego rodzica. Test taki wiąże się ze stresem oraz niepewnością, dlatego zanim podejmiemy decyzję o jego wykonaniu, szukamy pewnych oraz dokładnych informacji na jego temat w sieci. Przeczytaj poniższy artykuł, w którym przedstawiamy Ci wszystkie niezbędne informacje, które warto wiedzieć zanim zdecydujesz się na badanie na ojcostwo.

Ile kosztują badania na rodzicielstwo?
Z jakich próbek robi się badania na rodzicielstwo?
Czy można oszukać badania na rodzicielstwo?
Czy badania na rodzicielstwo są pewne?

Ile kosztują badania na rodzicielstwo?

Cena testu na ojcostwo może wahać się, w zależności od zakresu badania oraz od momentu, w którym badanie jest wykonywane. Koszt testu na ojcostwo może wynieść od ok. 1 200 zł do aż ok. 7 000 zł. Podczas wybierania laboratorium, w którym zdecydujemy się wykonać badanie należy zwrócić szczególną uwagę na doświadczenie laboratorium w wykonywaniu tego typu testów oraz na zakres badania. Często badanie na ojcostwo, które kusi bardzo niską ceną wykonywane jest w placówkach bez certyfikatów oraz posiadają ukryte koszty, co w rezultacie może doprowadzić do znacznego przepłacenia za test.

Z jakich próbek robi się badania na rodzicielstwo?

Badanie DNA na ojcostwo może być wykonane z wybranej przez Ciebie próbki, zawierającej DNA. Mogą to być przedmioty oczywiste, takie jak wymaz z policzka czy włos z cebulką, ale mogą to być także szczoteczka do zębów, niedopałek papierosa czy też smoczek lub gryzaczek. Badania wykonane ze wszystkich wymienionych próbek są tak samo pewne, dlatego wybór przedmiotu z materiałem potrzebnym do wykonania testu, jakim jest badanie na ojcostwo należy całkowicie od Ciebie!

Czy można oszukać badania na rodzicielstwo?

Jeśli próbki przekazane do laboratorium w celu ich analizy są pełnowartościowe i niezanieczyszczone, a wybrana placówka wykonująca badanie genetyczne na ojcostwo posiada odpowiednie certyfikaty, badania takiego nie można oszukać. Przy wyborze laboratorium warto więc zwrócić uwagę, czy posiada ono odpowiednie doświadczenie w wykonywaniu badań na rodzicielstwo.

Czy badania na rodzicielstwo są pewne?

Aby mieć pewność, że wynik wykonanego testu na ojcostwo, jakim jest badanie na ojcostwo jest pewny, należy wykonać go w certyfikowanej placówce, specjalizującej się w przeprowadzaniu tego typu badań DNA. Potwierdzenie ojcostwa następuje, jeśli jego prawdopodobieństwo jest wyższe niż 99,9999%. Daje to pewność otrzymania prawidłowego wyniku, gdyż wykluczenie ojcostwa możliwe jest tylko przy 100% pewności.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA