Najtańszy test DNA na ojcostwo? Tanie testy na ojcostwo
 

Najtańszy test DNA na ojcostwo? – Niska cena to nie wszystko!

najtańszy test na ojcostwo, najtańsze testy na ojcostwo

Wszyscy dziś konkurują ceną. Nic dziwnego, dla wielu klientów, to właśnie ona jest wyznacznikiem dobrej oferty. Coraz częściej nie zwracamy w ogóle uwagi na warunki realizacji usługi, reklamacje, zwroty czy czas doręczenia produktu. Wiele osób zapomina nawet o zweryfikowaniu sprzedawcy czy jakości towaru. Liczy się tylko to, że jest TANIO.

Przeglądając oferty laboratoriów i testów na ojcostwo nie sposób nie zauważyć, że ten rynek również został zdominowany przez konkurencję cenową. Wchodząc na strony firmowe jesteśmy bombardowani banerami w stylu „Najniższa cena”. Nic dziwnego, że wielu ojców daje się porwać cenowej gorączce, czego później często żałuje..

Badania ojcostwa z „wyższej półki”?

Wydawać by się mogło, że test na ojcostwo jest zawsze taki sam. W końcu to badanie, więc co za różnica, gdzie je wykonamy? Wysoka cena testu na ojcostwo w mniemaniu klientów spowodowana jest po prostu dużą marżą. Nic bardziej mylnego! Tanie testy DNA na ojcostwo różnią się pod wieloma względami. Popatrzmy:
najtańszy test na ojcostwo, najtańsze testy na ojcostwo
* Zdarza się, że po dokonaniu analizy próbek nie można wydać jednoznacznego wyniku ponieważ np. u dziecka wystąpiła mutacja. Wówczas istnieje konieczność włączenia próbki od matki.
 .
Łatwo można sobie policzyć, że wszystkie opcje dodatkowe tańszych ofert kosztowałyby kilka razy więcej niż w przypadku zakupu od razu badania ojcostwa z „wyższej półki”.  W przypadku źle pobranych próbek musimy dopłacić 400 zł za włączenie dodatkowych wymazów co zwiększa kwotę do zapłaty prawie dwukrotnie.  A co jeśli okaże się, że musimy włączyć do testu matkę? Kolejna dopłata! Mimo to nadal otrzymujemy rezultat bez profili genetycznych i bez zaawansowanej analizy statystycznej. Co to oznacza? Tak naprawdę brak możliwości zweryfikowania rzetelności badania. Niektóre laboratoria nie umieszczają na wynikach nawet danych osobowych badanych osób! Taki rezultat badania na ojcostwo nie ma żadnej wartości dowodowej i nie sposób udowodnić później laboratorium, że popełniło jakikolwiek błąd. Oczywiście warto wziąć pod uwagę również wiarygodność laboratorium i jego doświadczenie. Im większe tym uzyskany rezultat jest pewniejszy.

 

5/5 - (1 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA