Mam wątpliwości czy mój partner jest ojcem - testynaojcostwo.pl
 

Mam wątpliwości, czy mój partner jest ojcem

Mam wątpliwości czy mój partner jest ojcem

Przy pojawieniu się wątpliwości co do tego, który partner jest ojcem dziecka, najlepiej wykonać test DNA. Szybko i pewnie wykluczy albo potwierdzi on ojcostwo, ponieważ jego wynik jest w pełni wiarygodny.

Badanie DNA na ojcostwo można zrealizować po narodzeniu dziecka lub jeszcze w ciąży, by jak najszybciej odzyskać spokój.

Test ojcostwa w ciąży rozwieje wątpliwości jeszcze przed narodzinami dziecka

Całkowicie pewne badanie dna na ojcostwo można wykonać jeszcze przed narodzinami dziecka. Dzięki temu ciąża przebiegnie w spokoju, co pozytywnie odbije się nie tylko na samopoczuciu przyszłej mamy, ale również zdrowiu jej dziecka. Test można wykonać już po 8. tygodniu ciąży – wtedy próbka DNA dziecka izolowana jest z krwi matki, a od mężczyzny wykorzystuje się wymaz z policzka.

Test zrealizować można też po 15. tygodniu ciąży – w czasie badań prenatalnych. Próbkami od dziecka są płyn owodniowy, a od mężczyzny i matki – dowolne elementy z DNA. Można wykorzystać więc np. używaną szczoteczkę do zębów albo maszynkę do golenia. Laboratorium może wykonać jednocześnie badanie dziecka pod kątem występowania ewentualnych wad genetycznych, np. zespołu Downa.

Test ojcostwa już w drugiej dobie po narodzinach dziecka

Po urodzeniu dziecka badanie wykonać można już w 2. dobie życia. Próbki do prywatnego testu pobrać można samodzielnie w domu, wcześniej zamawiając zestaw do pobierania próbek. Jest to szybkie i bardzo proste, ponieważ próbkami od wszystkich uczestników są wymazy z policzka albo mikroślady. Wykorzystanie mikrośladów gwarantuje pełen komfort, szczególnie dla małego dziecka. Po pobraniu próbek wysyła się je do laboratorium, gdzie są analizowane, a następnie otrzymuje wynik w wybrany przez siebie sposób.

Pewny test DNA – jedno badanie na całe życie

Zarówno badanie w ciąży, jak i po narodzinach dziecka gwarantuje pewny wynik testu na ojcostwo. Jak to możliwe? Realizując test, specjalista ustala profile genetyczne badanych, czyli ich „genetyczne odciski palca”. Każda osoba ma swój unikatowy profil, który dziedziczy po rodzicach. Porównanie profili umożliwia jednoznacznie stwierdzenie pokrewieństwa, w tym ojcostwa.

Co więcej, analizowane fragmenty DNA ustalone są już w życiu płodowym i nie zmieniają się przez całe życie. Z tego powodu nie ma znaczenia, czy badanie wykona się w ciąży czy po narodzinach dziecka – rezultat zawsze będzie identyczny.

Pamiętaj, że test ojcostwa wykonujesz raz na całe życie, dlatego ważne, abyś wybrał dobre laboratorium!


Zobacz też: 

4.7/5 - (3 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA