Ekspresowy test DNA na ojcostwo – wynik gotowy już w 48 godzin?
 

Ekspresowy test DNA na ojcostwo – wynik gotowy już w 48 godzin?

Ekspresowy test na ojcostwo

Aktualizacja 24 listopada 2015

Czas realizacji testu na ojcostwo bywa różny w zależności od laboratorium. Zwykle wynosi on od 5 do 14 dni roboczych. Niektóre firmy są w stanie wydać jednoznaczny wynik analizy w jeszcze krótszym czasie, nawet od 3 do 5 dni. Sytuacje życiowe klientów bywają jednak skomplikowane. Niekiedy zleceniodawcom zależy na jeszcze szybszym rozstrzygnięciu kwestii ojcostwa.

Wynik testu ojcostwa już w 48 godzin!

Chcąc sprostać wymaganiom klientów laboratoria zaczęły więc wprowadzać do swoich ofert badania wykonywane w trybie ekspresowym. Dzięki nim klient może otrzymać wynik badania ojcostwa nawet w 48 godzin. Decydując się na taką opcję musimy być jednak przygotowani na to, że za badanie zapłacimy nieco więcej. Warto jednak z niej skorzystać jeśli szczególnie zależy nam na czasie, (bo np. wyjeżdżamy za granicę i chcemy załatwić sprawę jeszcze przed wyjazdem), a jesteśmy w stanie przeznaczyć większą kwotę na test. Z czego bierze się ta różnica w cenie?

06

Dlaczego ekspresowy test DNA na ojcostwo jest droższy?

Badanie DNA na ojcostwo z perspektywy samego klienta wydaje się dziecinnie proste. Jego udział w tym procesie ogranicza się bowiem jedynie do kilku czynności, głównie związanych ze zleceniem testu oraz ewentualnie pobraniem próbek (choć i w tym elemencie pomóc mu mogą fachowcy). Z punktu widzenia laboratorium taka genetyczna analiza jest jednak mozolnym, składającym się z kilku etapów procesem, który wymaga ogromnego wkładu pracy. Zaangażowanie personelu medycznego jest jeszcze większe, gdy wynik musi zostać wystawiony w przeciągu 48 godzin od otrzymania próbek.

Badanie ojcostwa – szybciej nie znaczy mniej dokładnie!

Wiele osób może mieć obawy, że badanie genetyczne robione „na szybko” nie będzie tak dokładne jak to prowadzone w trybie standardowym. Nic bardziej błędnego! Niezależnie od tego czy na wynik analizy będziemy czekać 48 godzin czy 5 dni będzie on tak samo wiarygodny. Ekspresowy test DNA na ojcostwo jednoznacznie potwierdza lub wyklucza pokrewieństwo mężczyzny względem dziecka


Zobacz też:

5/5 - (2 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA