Ekshumacja Salvadora Dali – domniemana córka chce zrobić test na ojcostwo!
 

Ekshumacja Salvadora Dali – domniemana córka chce zrobić test na ojcostwo!

ekshumacja salvadora dali a test na ojcostwo

Chociaż Salvador Dali zmarł w 1989 roku, wkrótce jego ciało zostanie ekshumowane i poddane badaniom na ojcostwo. Być może nieślubna córka artysty – zidentyfikowana przez media jako Pilar Abel Martinez – już od 10 lat walczyła w sądzie o prawo do ekshumacji. Nie jest to jednak jedyny sposób na pewność co do ojcostwa po śmierci…

Czy słynny hiszpański artysta jest ojcem kobiety?

To pytanie zadaje sobie teraz cały świat. Po 10 latach starań madrycki sędzia zgodził się na ekshumację Dalego, żeby Pilar Abel Martinez urodzona w 1956 roku mogła wykonać test DNA. Kobieta utrzymuje, że jest córką ekscentrycznego artysty – jej matka pracowała w jego domu jako pomoc domowa. Po ekshumacji DNA Dalego zostanie wyizolowane z kości, a następnie porównane z materiałem od kobiety. Pozwoli to jednoznacznie potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo.

Chcesz ustalić ojcostwo po śmierci? Nie musisz ekshumować zwłok!

Wystarczy wykorzystać przedmiot, który należał do osoby zmarłej i na którym znajduje się jego materiał genetyczny. Do badania na ojcostwo można wykorzystać nawet kilkudziesięcioletnią używaną maszynkę do golenia, włosy z cebulkami (np. ze szczotki do włosów czy ubrania), szczoteczkę do zębów czy plamy krwi lub innych wydzielin.

Można również porównać DNA dziecka z materiałem od bliskich krewnych zmarłego (np. rodziców czy rodzeństwa). W tym przypadku metoda badania zależy od tego, jakiej płci są osoby badane.

Zobacz też: Ustalenie ojcostwa po śmierci ojca

Test na ojcostwo – jedyna pewna metoda

Analizowane w badaniu fragmenty DNA są bowiem niezmienne – nawet po śmierci. Profil genetyczny – zwany „genetycznym odciskiem palca” – jest dla każdego z nas unikatowy. Jest również dziedziczony w połowie po matce i w połowie po ojcu oraz ustalony już w życiu płodowym. Takie samo DNA znajduje się w każdej próbce z materiałem genetycznym: krwi, kościach, ślinie i innych wydzielinach czy włosach…

To właśnie dlatego realizacja testu DNA jest najpewniejszą metodą potwierdzenia lub wykluczenia pokrewieństwa między badanymi.

4.7/5 - (6 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA