Co zrobić przed przepisaniem spadku?
 

Co zrobić przed przepisaniem spadku?

co zrobić przed przepisaniem spadku

Nikt z nas nie chce, aby majątek naszego życia przepadł lub trafił w ręce nieodpowiednich osób. Często pojawiają się różnego rodzaju wątpliwości. Czy wnuczek to na pewno syn mojego syna? Synowa miała romans, a może dziecko pojawiło się w bardzo krótkim związku? Nic dziwnego, że czasem boimy się, że spadek odziedziczy ktoś, komu wcale on się nie należy. Co zrobić przed przepisaniem spadku, żeby nic podobnego się nie wydarzyło?

Tego dowiesz się z artykułu:

Co zrobić przed przepisaniem spadku?
Czy jesteśmy rodziną? Wątpliwości i dylematy
Jak sprawdzić więzy krwi?

Co zrobić przed przepisaniem spadku?

Najistotniejsza jest pewność i jasna sytuacja. Co zrobić przed przepisaniem spadku? Przede wszystkim upewnić się, że przepisujemy go właściwej osobie. Wątpliwości wcale nie znikają z czasem, a w większości przypadków narastają. Jeśli więc je masz, zastanów się dlaczego. Przestań bić się z myślami. W każdym wypadku możesz sprawdzić, czy na pewno więzy krwi Was łączą. Dzięki takiemu testowi:

• Zyskasz spokój i pewność, poprawisz swoje samopoczucie, a co najważniejsze – wątpliwości na zawsze znikną.
• Jeśli Twoje wątpliwości okażą się słuszne, zyskasz szansę na rozwiązanie sytuacji bądź nawet podjęcie kroków prawnych, jeśli wyrazisz taką wolę.
• Twój majątek ze spokojem będziesz mógł przepisać osobom, którym naprawdę się należy.

Czy jesteśmy rodziną? Wątpliwości i dylematy

Każda rodzina jest inna i ma swoje, różne problemy. Czasem na pewno wydaje Ci się, że tylko Ty przeżywasz dylematy. Z całą pewnością nie jest to prawdą. Wyobraź sobie kilka sytuacji.

1. Mężczyzna w podeszłym już wieku, który posiada dorosłe już dzieci, związuje się z dużo młodszą od siebie kobietą. Po krótkim czasie trwania związku okazuje się, że kobieta jest w ciąży. Aby w razie czego nie zostawiać starszych dzieci z problemem i uregulować sytuację majątkową, mężczyzna wykonuje test na ojcostwo, który da mu pewność, że to on jest rodzicem dziecka młodej kobiety.

2. Starsze małżeństwo napotyka się na kobietę, która twierdzi, że jej córka jest dzieckiem ich zmarłego przed laty syna. Czy to prawda? Czy dziewczynka powinna odziedziczyć majątek zmarłego ojca i dziadków? Zamiast domysłów, rodzina decyduje się na wiarygodne badania genetyczne.

3. Mężczyzna już od wielu lat ma wątpliwości, że jego wnuk nie jest wcale spokrewniony z jego rodziną i podejrzewa synową o romans. Ponieważ dorastający chłopiec z wiekiem prawie wcale nie jest podobny do rodziny i tym samym wątpliwości narastają, mężczyzna decyduje się na dyskretne badanie genetyczne.

⏩ Poczytaj też: Czy to moja rodzina?

Jak sprawdzić więzy krwi?

Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Pozwalają na to badania genetyczne, zarówno badania na ojcostwo, jak również badania rodzeństwa, babci i wnuczki czy dziadka i wnuka. Na podstawie łatwo dostępnych i zarazem dyskretnych próbek takich jak szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, smoczek, zużyta chusteczka higieniczna, a nawet nadgryzione ciastko, już w kilka dni można uzyskać spokój i unormować prawną sytuację.

To może Cię zainteresować: Czy to mój wnuk? Badania pokrewieństwa

Jeśli więc już niedługo przed tobą przepisanie spadku, a wątpliwości nie odchodzą od Ciebie na krok, rozważ wykonanie odpowiedniego testu genetycznego i odpowiedz sobie na pytanie – czy na pewno jesteśmy rodziną?

5/5 - (3 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA