Jak dbać o związek po narodzinach dziecka? ⏩ 5 rad
 

Jak dbać o związek po narodzinach dziecka? ⏩ 5 rad

jak dbac o zwiazek po narodzinach dziecka

Jesteście rodzicami wesołej gromadki? 👶 To wspaniałe mieć kilkoro dzieci, dom wypełniają wówczas głośne zabawy, a śmiechom nie ma końca. Przy takiej liczbie pociech nie brakuje również obowiązków. Nie trudno wówczas zatracić się w byciu rodzicem i przestać dbać o partnera/partnerkę. Warto jednak zatroszczyć się o swoją relację. Pomożemy Ci w tym. Jak dbać o związek po narodzinach dziecka? Poznaj sprawdzone sposoby!

1. Zauważajcie w sobie partnerów, nie tylko rodziców

Ogromnym problemem wielu par po narodzinach dziecka jest to, iż przestają widzieć w sobie partnerów. Nie zapominajcie, że jesteście nie tylko rodzicami, ale też przyjaciółmi, kochankami. Rola rodzica jest bardzo ważna, lecz nie najważniejsza. Warto o tym pamiętać.

To może Cię zainteresować: Jak uratować małżeństwo? 4 wskazówki

2. Znajdźcie chwilę tylko dla Was

Posiadając dzieci, znalezienie chwili tylko dla siebie wydaje się wręcz niemożliwe. Co dopiero znaleźć ją dla partnera… Brzmi jak mrzonka. Zapewniam, że jest to możliwe. Nie musicie od razu wybierać się na zagraniczny wyjazd, który potrwa tydzień.

✅ Wystarczy choćby krótki spacer sam na sam, podczas którego tematy waszych rozmów nie będą się kręcić wokół dzieci. Jeśli nie lubicie spacerować, możecie wybrać się na kolację lub do kina. Świetnym sposobem będzie także testowanie wspólnie nowych form aktywności. To bardzo Was zbliży. Ogranicza Was tylko wyobraźnia!

3. Podzielcie się obowiązkami i opieką nad dziećmi

Jeżeli jedna osoba wykonuje cięgle te same obowiązki takie jak sprzątanie, gotowanie i do tego jeszcze jest obciążona opieką nad dziećmi, prędzej czy później doprowadzi to do jej frustracji. Wówczas łatwo o kłótnie i ostre słowa. Podzielcie się obowiązkami lub wykonujcie je wspólnie.

4. Pamiętajcie o małych gestach

W związku duże znaczenie ma zaangażowanie obu stron. Wiadomo, że namiętność z czasem nieco gaśnie, ale właśnie poprzez zaangażowanie można ją podkręcić, na nowo rozpalić ogień miłości.

✅ Wystarczą drobne gesty, takie jak buziak na przywitanie/pożegnanie, złapanie za rękę. Tak okazywana czułość jest ważna nie tylko dla Was, ale i dla Waszego potomstwa. Dzieci widząc, jak rodzice się kochają, czują się bezpieczne. Dodatkowo będą w przyszłości wiedziały w jaki sposób można okazywać miłość najbliższym osobom.

5. Zadbajcie o relacje w łóżku

W pierwszych miesiącach życia dziecka rodzice często są wyczerpani, seks schodzi więc na dalszy plan. Taka sytuacja nie powinna jednakże utrzymywać się zbyt długo. Ta ważna część Waszego życia zbliży Was ponownie.

Kobieta po porodzie, zwłaszcza po kilku porodach, może być niezadowolona z wyglądu swojego ciała. Komplementy oraz czuły dotyk mężczyzny pomogą jej odzyskać dawną pewność siebie.

⏩ Poczytaj też: 6 oznak toksycznego związku

5/5 - (1 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA