Czy test na ojcostwo to powód do wstydu?
 

Czy test na ojcostwo to powód do wstydu?

czy test na ojcostwo to powód do wstydu

W społeczeństwie panuje dziwne przekonanie, że badania genetyczne w celu ustalenia ojcostwa to powód do wstydu, a kwestia niepewnego ojcostwa wciąż pozostaje tematem tabu. W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z coraz większą liczbą nieformalnych związków i przelotnych znajomości, których efektem bywa czasami potomstwo. Wykonanie testu na ojcostwo celem uzyskania pewnej i jednoznacznej informacji, która pozwoli uporządkować dotychczasowe życie tych osób jest normalną sytuacją. Dlatego odpowiadamy na pytanie: czy test na ojcostwo to powód do wstydu? Zdecydowanie nie!

Tego dowiesz się z artykułu:

Czy test na ojcostwo to powód do wstydu? Co skłania ludzi do wykonania testu na ojcostwo?

Wynik badania – jak się do niego przygotować?

Jakie korzyści przynosi wynik testu na ojcostwo?

Czy test na ojcostwo to powód do wstydu? Co skłania ludzi do wykonania testu na ojcostwo?

⚠ Czy test na ojcostwo to powód do wstydu? Oczywiście, że nie! ❎ Nauka oferuje szereg zaawansowanych możliwości, dlaczego więc z nich nie skorzystać? Co powoduje, że ludzie decydują się na badania ojcostwa? Tak naprawdę każda sytuacja, w wyniku której pojawiają się wątpliwości jeżeli chodzi o kwestię ojcostwa stanowi właściwy powód do wykonania testu na ojcostwo 🧬. Człowiek mający wątpliwości czuje się niepewnie, towarzyszy mu stres i szereg innych negatywnych emocji, które mają niekorzystny wpływ na jego zdrowie, a nawet życie.

Do najczęstszych powodów, w wyniku których decydujemy się na badanie ojcostwa, należą:

➡ brak podobieństwa względem ojca 🧔 (różnice w cechach fizycznych);

podejrzenia że druga połówka dopuściła się zdrady 💔;

➡ zwykła niepewność, która wynika np. z posiadania większej liczby partnerek seksualnych;

chęć uzyskania dowodu 📃 dla sądu – np. w sprawie alimentacyjnej, spadkowej, rozwodowej, a także w sprawach o ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa;

➡ gdy mężczyzna chce mieć pewność przed uznaniem ojcostwa w Urzędzie Stanu Cywilnego;

➡ chęć udowodnienia wierności partnerowi;

sprawdzenie więzów krwi 🩸 – rodzina wykonuje badanie pokrewieństwa celem sprawdzenia relacji np. między wnuczką, a babcią itp.

⚠ Powodów dla których ludzie decydują się na zlecenie badań na ojcostwo jest zdecydowanie więcej. Dlatego każdy przypadek należy traktować indywidualnie. ⚠

Wynik badania – jak się do niego przygotować?

Wynik badania to najważniejsza kwestia z perspektywy Pacjenta. Jego uzyskanie często bywa odpowiednią motywacją, która ostatecznie przekonuje do zlecenia testu. Czasem bywa i tak, że strach przed uzyskaniem informacji powoduje odwlekanie, a w najbardziej kryzysowych sytuacjach nawet rezygnację z badania. Jedno jest pewne – badanie dostarczy wiarygodną odpowiedź i położy kres wszystkim domysłom. Ojcostwo zostanie potwierdzone z najwyższym możliwym prawdopodobieństwem (>99,9999%) lub wykluczone w 100%. 

Przygotowując się do odebrania wyniku należy postawić sobie pytanie, czy nie lepiej uzyskać konkretną informację, dzięki której będzie można podjąć odpowiednie decyzje i uporządkować swoje życie? Czy zamiast tego wciąż żyć w niepewności?

Z doświadczenia Pacjentów wykonujących test na ojcostwo możemy powiedzieć, że często bywa i tak, że sam wynik badania na ojcostwo często nie wpływa na relacje z ich dzieckiem, nawet gdy uzyskany wynik wyklucza ojcostwo.

Jakie korzyści przynosi wynik testu na ojcostwo?

Wynik testu na ojcostwo wiąże się z uzyskaniem informacji ℹ. Niepodważalnej informacji, której nie da się zakwestionować, ponieważ badanie odbywa się na genach 🔬, które przez cały okres życia człowieka są niezmienne. Wynik badania kończy czas pełen niepewności, obaw i innych złych emocji.

Uzyskanie wyniku testu na ojcostwo wiąże się z następującymi korzyściami:

➡ koniec ze stresem i niepewnością. Nieprzespane noce, złe samopoczucie, wahania nastrojów – możesz odetchnąć z ulgą;

➡ pozytywny wynik testu ✅ to odpowiedni materiał, aby zacząć ubiegać się o prawa rodzicielskie;

➡ zacieśnienie relacji rodzinnych, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa 💞;

➡ uzyskujesz niepodważalny dowód np. w kontekście sprawy spadkowej 👨‍⚖ – nikt więcej nie będzie kwestionował tego, czy należy Ci się prawdo do spadku;

➡ dowód w kontekście kwestii alimentacyjnych – wynik może być początkiem drogi do ubiegania się o przyznanie alimentów albo wręcz przeciwnie – gdy masz przeczucie że niesłusznie płacisz alimenty, a otrzymasz negatywny wynik testu na ojcostwo, wtedy masz możliwość odwołania się od obowiązku płacenia alimentów

Tak samo jak w przypadku kwestii, które sprawiają, że ludzie podejmują decyzję o wykonaniu testu na ojcostwo, tak samo w przypadku korzyści – jest ich wiele i zależą one zazwyczaj od indywidualnej sytuacji, w której znajduje się dana osoba. Mamy nadzieję, że w tym tekście udało nam się skutecznie uargumentować odpowiedź na pytanie czy test na ojcostwo to powód do wstydu.

To może Cię zainteresować: Jak wygląda test na ojcostwo?

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA