Czy można odbudować związek po zdradzie?
 

Czy można odbudować związek po zdradzie?

czy można odbudować związek po zdradzie, czy po zdradzie można odbudować związek

Zdrada to świadome i celowe działanie, którego efektem jest utrata zaufania ze strony dotychczasowego partnera lub partnerki. Zdrada wiąże się z wystąpieniem poważnego kryzysu, a często nawet zakończeniem związku. Stąd też często pojawia się pytanie – czy można odbudować związek po zdradzie? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Tego dowiesz się z artykułu:

▶ Czy można odbudować związek po zdradzie – jak zdrada wpływa na zaufanie?

Czy po zdradzie można odbudować związek – od czego zacząć?

Czy można odbudować związek po zdradzie – jak często zdarzają się historie z happy endem?

Czy po zdradzie można odbudować związek? Wiele osób nawet nie chce słyszeć takich pytań 🤷‍♀️. Dla części z nich zdrada wiąże się z automatycznym końcem związku. Ba, niejednokrotnie ludzie zrywają ze sobą całkowicie kontakt. Istnieją również przypadki, w których ludzie opanowują emocje i powstrzymują się przed podejmowaniem pochopnych decyzji. Dzięki czemu starają się dać drugą szansę 🩹 swojemu partnerowi.

Czy można odbudować związek po zdradzie – jak zdrada wpływa na zaufanie?

Zdrada to jedna z najbardziej dotkliwych rzeczy 💔 jakie mogą nas spotkać w związku. Czasem trudno ponownie spojrzeć na naszą ukochaną osobę, wiedząc że ta dopuściła się zdrady. Niezależnie czy sytuacja, która miała miejsce wydarzyła się tylko raz, czy była ona efektem wieloletniego romansu. Trudno dać wiarę w jakiekolwiek zapewnienia osoby, która dopuściła się zdrady 😢. Czy można odbudować związek po zdradzie? Wiele zależy od postępowania osoby zdradzającej. Zaufanie można odzyskać, jednak nie jest to proste. Bardzo często jest to długotrwały proces.

Czy po zdradzie można odbudować związek – od czego zacząć?

Wiele par, które dotknęła kwestia zdrady, zastanawiając się nad tym, czy po zdradzie można odbudować związek, nie wiedzą w jaki sposób się zachować.

Co jest najważniejsze? Na pewno dobra wola po obydwu stronach 🤝. Osoba zdradzająca, chcąca naprawić swoje błędy powinna mieć pewność, że już nigdy więcej nie zachowa się w podobny sposób. Natomiast zdradzony partner, mający wątpliwości powinien być otoczony troską i zrozumieniem 🫂. Bardzo istotna jest rozmowa 🗣️ – to na jej podstawie można wypracować solidne fundamenty, które okażą się nieocenione w całym przyszłym procesie ratowania relacji.

W trakcie rozmowy partnerzy powinni przedyskutować wspólne ustalenia, wymienić się swoimi spostrzeżeniami, ustalić pewne granice, których nie można więcej naruszyć ⚠.

Od tego momentu tak naprawdę zaczyna się walka o odzyskanie zaufania i uczuć, które towarzyszyły przed zdradą jednej ze stron. Czy można odbudować związek po zdradzie? Czy to się uda? Trudno odpowiedzieć na te pytanie. Wiele zależy od tego, czy osoba zdradzona będzie w stanie ponownie zaufać niewiernemu partnerowi‼

Czy można odbudować związek po zdradzie – jak często zdarzają się historie z happy endem?

Niestety nie jesteśmy w stanie uzyskać danych dotyczących tego, jak często udaje się ludziom powrócić do „normalności” po zdradzie. Czy można odbudować związek po zdradzie 💔? Są pary 👫, które z powodzeniem uporały się demonami przeszłości. Są również pary, które mimo wspólnie podjętych działań nie były w stanie puścić tego zdarzenia w niepamięć.

Warto jednak zwrócić uwagę na tzw. czerwone flagi – czyli zachowania w przypadku których wystąpienia warto zastanowić się, czy jest sens, aby starać się odbudować związek po zdradzie.

Spośród nich należy wyróżnić:

▶ jedno z partnerów nie chce kontynuować już tej relacji 💔;
▶ partner tłumaczy swoją zdradę, oskarżając o nią tylko drugą stronę;
▶ partner nie widzi swojej winy, a zdradę usprawiedliwia innymi okolicznościami;
▶ zdradzający deklaruje chęć odbudowy związku, ale utrzymuje kontakty z osobą, z którą się jej dopuścił 👩‍❤️‍👨;
▶ partner prowadził drugie życie przez wiele lat;
▶ partner adoruje i flirtuje z innymi osobami, tłumacząc, że to niewinne i nic nieznaczące zachowania 🤮 [1].

Każda trudna sytuacja, w której znajduje się człowiek wymaga rozpatrzenia wszystkich opcji za ✅ i przeciw ❎. Nie inaczej jest w przypadku zdrady. Czy można odbudować związek po zdradzie? Jeżeli zauważasz więcej pozytywnych stron, jakie mogą płynąć z faktu uratowania związku warto podjąć działania w tym kierunku.

 

Źródła:

  1. https://miedzyparami.pl/kiedy-nie-warto-ratowac-zwiazku-po-zdradzie/

To może Cię zainteresować: Czym jest detektyw zdrady?

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA