gorny-mobile_25.03.20
img

Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Na czym polega test na ojcostwo w ciazy od 15 tygodnia

Badanie na ojcostwo w ciąży jest możliwe do wykonania od 8 lub od 15 tygodnia ciąży. Test na ojcostwo w ciąży, który można wykonać już od 8 tygodnia, wymaga pobrania próbki krwi ciężarnej i wyizolowania z niej materiału genetycznego dziecka. Próbki do testu ojcostwa w ciąży od 15 tygodnia ciąży są pobierane podczas badań prenatalnych.  Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Tego dowiesz się z artykułu:

Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Badanie na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia wykonuje się na podstawie próbki płynu owodniowego ciężarnej. Próbka ta, zawierająca materiał genetyczny dziecka, jest pobierana w trakcie badań prenatalnych. Następnie jest ona porównywana z dowolną próbką pochodzącą od domniemanego rodzica.

Jak wygląda test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Jak wygląda test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia? Pobranie próbki do badań na ojcostwo odbywa się w czasie amniopunkcji, pod ścisłą kontrolą aparatury USG. Do diagnostycznego badania prenatalnego takiego jak amniopunkcja, ciężarna jest kwalifikowana przez jednego z 5 najlepszych specjalistów w kraju, którzy rutynowo zajmują się inwazyjnymi badaniami prenatalnymi. Aby zwiększyć bezpieczeństwo badania prenatalnego, specjalista wykonujący pobranie korzysta także z nowoczesnego sprzętu.

Poczytaj więcej: Zrobiłam badanie ojcostwa w ciąży – historia J.

Jaką próbkę od ojca można przekazać do testu na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia można wykonać na podstawie dowolnej próbki pochodzącej od rodziców. Może to być wyrwany włos z cebulkami, zużyta maszynka do golenia, szczoteczka do zębów lub nawet niedopałek papierosa. Należy jednak mieć pewność, że dany przedmiot należy do domniemanego rodzica.

Czy wynik testu na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia jest pewny?

Test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia polega na ustaleniu profili genetycznych na podstawie dostarczonych próbek i ich porównaniu. Wynik takiego badania jest jednoznaczny i pewny, tak samo jak wynik badania DNA wykonywanego po narodzinach.

Wynik testu na ojcostwo w ciąży jest dostępny w ciągu 10 dni roboczych od dostarczenia próbki do laboratorium genetycznego. Istnieje również możliwość przyspieszenia go do 48 godzin.

To może Cię zainteresować: Test na ojcostwo od 8 tygodnia ciąży [INFOGRAFIKA]

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zabezpieczyc maszynke do golenia do testu na ojcostwo
Jak zabezpieczyć maszynkę do golenia do testu na ojcostwo?

Badanie na ojcostwo można wykonać na podstawie dowolnej próbki pochodzącej od badanej osoby. Może to być szczoteczka do zębów, niedopałek...

Zamknij