Poznaj 6 oznak toksycznego związku – Testynaojcostwo.pl
 

6 oznak toksycznego związku

toksyczny związek, oznaki toksycznego partnera

Zastanawiasz się, czy Twój związek jest zdrowy? Niestety to pytanie towarzyszy wielu osobom. Pamiętaj jednak, że kłótnie i kryzysy zdarzają się w każdej relacji i wcale nie muszą oznaczać, że coś jest nie tak. Jak zatem sprawdzić, czy to toksyczny związek? Poznaj 6 najważniejszych oznak niezdrowej relacji.

1. Twoje poczucie własnej wartości spadło

W szczęśliwym związku partnerzy czują się kochani i doceniani, rozwijają się. W toksycznym – spada poczucie własnej wartości, a rozwój osobisty nie jest możliwy, ponieważ druga osoba dostrzega tylko złe cechy, wypomina wady i nie cieszy się sukcesami. Jeśli więc zamiast się wspierać, podkładacie sobie nawzajem nogi, krytykujecie i podcinacie skrzydła – coś jest nie tak.

2. Któreś z Was (lub oboje…) myśli tylko o sobie

W związku nie ma miejsca na egoizm – chodzi o to, żeby zwracać uwagę nie tylko na swoje potrzeby, ale też tej drugiej osoby. Jeśli ranisz partnerkę, bo tak Ci wygodnie i Ty czujesz się dobrze, Twoje zachowanie nie jest w porządku.

Zobacz też: Jak uratować małżeństwo? 4 wskazówki

3. Nie potraficie spokojnie rozmawiać

Krzyki, przekleństwa, wyrzuty, wzajemne obwinianie… Jeśli każda Wasza rozmowa wygląda w ten sposób i nie potraficie spokojnie porozmawiać, musicie zastanowić się, czego tak naprawdę chcecie. Nie możecie ciągle ze sobą walczyć.

4. W ogóle nie cieszycie się sobą

Kiedyś spędzaliście wspólnie czas z uśmiechem na ustach i mieliście mnóstwo energii, teraz wspólne chwile to tylko zdenerwowanie, niechęć czy irytacja? Niestety to znak, że między Wami dzieje się po prostu źle.

5. Brakuje szczerości i zaufania

Relacja powinna opierać się na całkowitej szczerości i zaufaniu – tylko wtedy ma szansę przetrwać. Toksyczny związek to kłamstwa, brak swobody (musisz udawać kogoś, kim nie jesteś), przesadna zazdrość.

6. Toksyczny związek – kiedy pojawia się przemoc

Jeśli w Waszym związku pojawiła się przemoc – emocjonalna lub fizyczna – to znak, że powinniście jak najszybciej zacząć działać. Niestety Wasza relacja na pewno nie jest zdrowa i może wyrządzić (lub już wyrządziła…) nieodwracalne szkody.

Ciekawy artykuł: Związek na odległość – 5 najlepszych rad

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA