Jak uratować małżeństwo? 4 wskazówki Testynaojcostwo.pl
 

Jak uratować małżeństwo? 4 wskazówki

jak uratować małżeństwo, jak ratować związek podczas kryzysu małżeńskiego

Macie kryzys w związku i nie potraficie sobie z nim poradzić? Zdecydowaliście, że będziecie walczyć zamiast się rozwodzić? Będziesz potrzebował dużo siły i samozaparcia. Poznaj 4 wskazówki, jak uratować małżeństwo i jak sprawić, by między Wami znowu było tak jak kiedyś!

1. Czy nadal ją kochasz? Najpierw odpowiedz na to pytanie

Jeśli nadal czujesz do swojej partnerki głębokie uczucie – wciąż warto walczyć o Wasz związek. To oczywiste, że czas euforii i zauroczenia minął, ale chodzi o miłość (związaną z sympatią, szacunkiem, zaufaniem etc.). Chociaż sama miłość nie wystarczy, jest podstawą do budowania głębokiej relacji. Jeśli jednak czujesz, że to przyzwyczajenie i że żona tylko Cię irytuje i nawet jej nie lubisz – zastanów się, czy taki związek warto ratować…

2. Jak uratować małżeństwo? Róbcie coś razem i dużo rozmawiajcie

Na początku związku pewnie nie mogliście się od siebie odkleić, rozmawialiście w każdej wolnej chwili, spędzaliście czas w szalony sposób… Po latach ten ogień trochę przygasł, jednak postarajcie się znów spędzać ze sobą jak najwięcej czasu. Może znajdziecie nową aktywność, która Wam obojgu sprawi radość? Wspólne doświadczenia i wspomnienia naprawdę łączą!

Ciekawy artykuł: Jak dbać o związek, mając dzieci?

3. Popracujcie nad rozwiązaniem problemu, który doskwiera Wam najbardziej

Spędzacie ze sobą mało czasu, ponieważ wolisz towarzystwo kolegów? Zmniejsz częstotliwość spotkań z kumplami i zaproś żonę na randkę. A może Wasze problemy zaczęły się np. od poronienia albo niepłodności? Walczcie razem o upragnione dziecko, a nie przeciwko sobie! Jeśli z kolei to niepewność co do ojcostwa niszczy Wasz związek – wystarczy test na ojcostwo, by rozwiązać ten problem.

4. Skorzystajcie z terapii dla par

Pomoc specjalisty wielu parom ułatwia przejście kryzysu. Nie wstydź się rozmawiać o problemach i emocjach – psycholog, psychoterapeuta czy mediator nie ocenia i nie krytykuje. Co ważne, na terapię warto udać się wcześniej niż tuż przed planowanym rozwodem. Czasami wystarczy kilka spotkań, by zauważyć poprawę w relacjach.

To może Cię zainteresować: 3 oznaki zdrady żony, o których powinieneś pamiętać

4.8/5 - (5 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA