Związek na odległość – 5 najlepszych rad Testynaojcostwo.pl
 

Związek na odległość – 5 najlepszych rad

związek na odległość

Związek na odległość to jeden z najbardziej wymagających rodzajów relacji. Wytrwałość, cierpliwość, zaufanie… To wszystko jest niezbędne, by był szczęśliwy i trwały. Jeśli chcesz utrzymać taki związek, poznaj 5 najlepszych rad.

1. Związek na odległość – niezbędne zasady

W każdym związku powinny być pewne zasady, jednak w takim na odległość to naprawdę konieczność. Przede wszystkim oboje powinniście być zgodni co do tego, że taka relacja ma sens. Gdy rozłąka zależna jest np. od wyjazdu do pracy za granicę, oboje musicie wyrazić na nią zgodę. Jeśli jedno z Was samodzielnie podejmie decyzję, drugie poczuje się osamotnione i porzucone.

Warto ustalić też wzajemne oczekiwania związane z Waszymi zachowaniami, unikając w ten sposób niedomówień, konfliktów i obwiniania. Szacunek, uczciwość i zrozumienie to podstawa!

2. Kontakt… ale nie bez przerwy!

Nowoczesna technologia to prawdziwe zbawienie dla par takich jak Wasza, prawda? Dzięki niej możliwe są różne formy codziennego kontaktu: SMS-y, czaty, e-maile, wideorozmowy, rozmowy przez telefon czy komunikator… Dzięki temu czujecie się prawie tak, jakbyście byli obok siebie.

Warto jednak pamiętać, żeby nie zasypywać partnerki ciągłymi wiadomościami i wisieć godzinami na słuchawce. W związku potrzebna jest przecież przestrzeń.

Zobacz też: Czy wiesz, jak rozpoznać zdradę kobiety?

3. Wspólne pasje – nawet na odległość

Fizyczne oddalenie wcale nie jest przeszkodą do spędzania czasu wspólnie! Zdziwiony? Oprócz rozmów możecie przecież skorzystać z różnych innych aktywności – wystarcz trochę wyobraźni. Wspólny spacer (każde w innym miejscu, ale oboje z telefonami w rękach), gry online, oglądanie tego samego filmu w tym samym czasie, słuchanie muzyki przez komunikator czy czytanie na głos ulubionej książki…

4. A może drobne niespodzianki i prezenty?

Kilometry nie są przeszkodą w obdarowywaniu! W dobie sklepów internetowych można przecież zamówić przedmiot nie na swój adres, a partnerki. Można też przesłać go po prostu pocztą czy kurierem.
Warto pomyśleć też o osobistych, romantycznych prezentach. Wspólne zdjęcie w ramce, własnoręcznie napisana kartka czy list, składanka z ulubioną muzyką wysłana na pendrivie to doskonałe pomysły, aby sprawdzić radość ukochanej.

5. Dużo czasu osobno – wykorzystajcie go dobrze

Wykorzystajcie długą rozłąkę jako czas, w którym zadbacie również o siebie. Możesz nauczyć się czegoś nowego (może kurs gotowania, którym zaskoczysz partnerkę, gdy się spotkacie?), rozwijać swoje hobby, zacząć zdrowe odżywianie czy zadbać o rodzinę i przyjaciół. Rozwój osobisty jest bardzo ważny – pamiętaj o tym.

Ciekawy artykuł: Naciąganie na alimenty. Jak tego uniknąć?

5/5 - (2 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA