Kryzys w małżeństwie niejedno ma imię! Testynaojcostwo.pl
 

Kryzys w małżeństwie niejedno ma imię!

kryzys w małżeństwie, kryzys w związku

Kryzys w małżeństwie to niestety zwykle nieodłączna część związku. Utrzymanie idealnej relacji przez długie lata nie jest przecież możliwe – zmieniamy się, zmieniają się nasze oczekiwania, w życiu zdarzają się różne (często przykre) sytuacje. To wszystko wpływa na relację. Poznaj rodzaje kryzysów i pamiętaj, że może on być bodźcem do zmiany i naprawy związku!

1. Kryzys po ok. 3 latach związku

Z oczu spadają klapki, drobne wady partnera zaczynają coraz bardziej irytować, etap zauroczenia dawno minął… Jeśli właśnie jesteście w tym miejscu, musicie po prostu się dotrzeć i poznać, a później – zaakceptować. Każdy z nas ma wady!

2. Kryzys po ok. 7 latach związku

Po 7 latach rozstaje się mnóstwo par – nawet takie, jak Brad Pitt i Jennifer Aniston! Konflikty narastają, wady coraz bardziej przeszkadzają, znacie się jak łyse konie… W takiej atmosferze często wzniecić dawny ogień.

3. Kryzys związany z narodzinami pierwszego dziecka

Już nie jesteście sami – pojawia się ktoś, kto wywraca Wasz świat do góry nogami. To prawdziwy sprawdzian dla związku i sytuacja, w której nigdy wcześniej nie byliście. Strach, stres, wzajemne obwinianie – nie pozwólcie, by negatywne emocje Wami zawładnęły! Rodzicielstwo to cudowna sprawa, która może Was naprawdę zbliżyć!

Zobacz też: Jak uratować małżeństwo? 4 wskazówki

4. Kryzys związany z narodzinami kolejnych dzieci

Jeszcze głośniej, jeszcze więcej obowiązków, jeszcze trudniej o chwilę tylko dla siebie… Czasami trudno się w tym wszystkim odnaleźć. Bywa, że jedno z partnerów musi robić coraz więcej w domu, a powrót do pracy wciąż się opóźnia.

5. Kryzys w małżeństwie z powodu zdrady

Znudzenie związkiem, ciągłe konflikty, chęć nowych doznać – to wszystko powoduje, że ludzie się zdradzają. Jeśli dochodzą do tego niepewność co do ojcostwa, konieczność wykonania badania DNA i inne nieprzyjemności, związek jest wystawiony na poważną próbę.

6. Kryzys związany z chorobą czy stratą

Śmierć bliskiej osoby (np. rodzica), poronienie, poważna choroba kogoś z rodziny lub jednego z Was… To ogromne obciążenie emocjonalne. W takiej sytuacji nietrudno o wzajemne obwinianie czy po prostu wyżywanie się. Zamiast tego – postarajcie się być dla siebie oparciem.

To może Cię zainteresować: Zdradę pomógł mi wykryć… dziecięcy smoczek

7. Kryzys związany z syndromem pustego gniazda

Gdy dzieci przestają z Wami mieszkać, znów jesteście tylko we dwoje. To sytuacja, która miała miejsce pewnie ok. 20-25 lat temu! Nic dziwnego, że nie wiecie, jak spędzać czas – cały czas! – we dwójkę. Małżonkowie często uciekają w samotność, nowe hobby czy inne znajomości.

8. Kryzys z powodu złej sytuacji ekonomicznej

No tak, pieniądze… To jeden z częstszych powodów kłótni. Brak pracy, słabe zarobki, złe gospodarowanie finansami czy hazard mogą powodować nasilenie konfliktów, wzajemne obwinianie i krytykowanie, a więc i kryzys w małżeństwie.

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA