Test ojcostwa - 5 najważniejszych zalet. Poznaj wszystkie
 

Test ojcostwa – 5 najważniejszych zalet

zalety testu ojcostwa

Zastanawiasz się, czy warto wykonać test ojcostwa? Pamiętaj, że to najpewniejszy sposób, by sprawdzić, czy badany mężczyzna to biologiczny ojciec badanego dziecka. Poznaj 5 najważniejszych zalet wykonania takiego badania!

1. Zyskujesz pewność na zawsze

Analizowane w badaniu na ojcostwo fragmenty DNA są niezmienne – nie ma więc znaczenia, kiedy wykonasz badanie. Wystarczy jeden test na całe życie, by mieć całkowitą pewność już na zawsze. To szansa na pozbycie się wątpliwości i stresu, które wiążą się z niepewnością.

Co ważne, test ojcostwa można wykonać już w ciąży, a po narodzinach – nawet na podstawie używanej szczoteczki do zębów, smoczka czy chusteczki z katarem.

2. Test ojcostwa pozwala ustabilizować sytuację prawną

Wynik badania do celów sądowych jest wykorzystywany jako dowód rozstrzygający w wielu sprawach, m.in. o zaprzeczenie ojcostwa, ustalenie ojcostwa czy o alimenty. Pewność, jaką daje test ojcostwa, pozwala też podjąć decyzję w sprawie dobrowolnego uznania dziecka (również jeszcze przed narodzinami).

Zobacz też: Jak uratować małżeństwo? 4 wskazówki


zalety testu ojcostwa

OTWÓRZ PORADNIK [PDF]


3. Możesz zadbać o całą rodzinę

W rodzinie, w której występują wątpliwości co do ojcostwa, pojawiają się wzajemne obwinianie, brak poczucia bezpieczeństwa, kłótnie… Dzięki jednemu badaniu można nie tylko znów wprowadzić przyjemną atmosferę miłości i bezpieczeństwa, ale też zadbać o relacje, tworząc piękne więzi. Wykonanie testu na ojcostwo to dla wielu par wstęp do nowego życia.

4. Masz szansę zaplanować przyszłość

Dzięki wiedzy zyskanej po realizacji badania ojcostwa możesz zaplanować swoje dalsze życie. To pozwoli Ci spojrzeć w przyszłość w jasnych barwach. Odzyskanie kontroli nad każdym aspektem własnego życia pozwala poczuć się pewniej i iść dalej bez zbędnego napięcia. To również szansa na zabezpieczenie przyszłości dziecka, także tej finansowej.

To może Cię zainteresować: Gdzie kupić test na ojcostwo?

5. Zapewniasz dziecku szczęśliwe życie

Dziecko, które nie ma pewności co do własnej tożsamości, jest narażone na wystąpienie stresu, strachu i problemów emocjonalnych (także w przyszłości). Pamiętaj, że czuje ono, że coś jest nie tak, wyczuwa napięcie w rodzinie. Dzięki testowi ojcostwa zapewnisz więc dziecku szczęśliwe i pogodne życie i zaspokoisz jedną z jego podstawowych potrzeb.


Czat

5/5 - (5 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA