Poznaj korzyści z badania DNA na ojcostwo - testynaojcostwo.pl
 

Poznaj korzyści z badania DNA na ojcostwo

korzyści z badania DNA na ojcostwo, zalety badania dna na ojcostwo

Coraz większą popularnością cieszą się testy DNA na ojcostwo, co możemy zaobserwować oglądając popularny serial stacji TVN – „Druga Szansa”. Główna bohaterka po rozstaniu z jednym partnerem i rozpoczęciu związku z nowym, dowiedziała się, że jest w ciąży. W tej sytuacji jej poprzedni partner zażądał wykonania badania DNA na ojcostwo. Nie dziwi nas takie posunięcie scenarzystki, bowiem korzyści badania DNA na ojcostwo są niepodważalne.

Wykonując badanie DNA na ojcostwo potwierdzisz, czy jesteś biologicznym ojcem dziecka

Wśród korzyści z badania DNA na ojcostwo, pierwszą i chyba najważniejszą jest to, możesz nawiązać silną i trwała relację z dzieckiem oraz, że zyskasz pewność i spokój. Podobnie Twoje dziecko. Instytut Wymiaru Sprawiedliwości w swoich badaniach udowodnił, iż potwierdzenie ojcostwa ma silny wpływ na relacje między Tobą a dzieckiem. Dzieje się tak, ponieważ istnieje bezpośredni związek pomiędzy przekonaniem o byciu biologicznym ojcem przez danego mężczyznę, a jego chęcią do sprawowania opieki nad dzieckiem.[1]

Badanie dna ojcostwa wpłynie pozytywnie na relacje z matką dziecka

Jeśli zdecydujesz się wykonać badanie DNA na ojcostwo, jest duża szansa że wpłynie to również pozytywnie na Twoją relację z matką dziecka. Wiedząc, że to Twoje dziecko, Wasza relacja będzie jeszcze silniejsza. Większe zaangażowanie w proces wychowania potomstwa powoduje, że kobieta czuje się spokojniejsza o jego przyszłość, a tym samym ma lepszy kontakt z jego ojcem.

Korzyści z badania DNA na ojcostwo ma także Twoje dziecko!

Dziecko, które wie, kto jest jego biologicznym ojcem zyskuje pewność swojej tożsamości. O tym jak ważna jest to wiedza, nie trzeba nikomu mówić. Taka informacja pozwala młodemu człowiekowi, a później dorosłej już osobie samookreślić się. Poza tym jeśli dziecko urodziło się poza małżeństwem, badania DNA na ojcostwo umożliwiają mu wysunięcie roszczeń finansowych wobec swojego biologicznego ojca. Kolejną wartością płynącą z badania DNA na ojcostwo jest możliwość noszenia przez dziecko nazwiska swojego biologicznego ojca.

W jaki sposób ustalić ojcostwo?

Badanie DNA na ustalenie ojcostwa to popularna metoda potwierdzenia lub zaprzeczenia ojcostwa. Jest także łatwa w wykonaniu dla jego uczestników. Wystarczy, że dostarczysz do laboratorium dwie próbki DNA, w postaci wymazów albo tzw. mikrośladów. Jedną należącą do Ciebie i drugą od domniemanego dziecka. Specjaliści w laboratorium zbadają je i porównają 24 lub nawet 34 markery DNA, aby zyskać pewny wynik.

[1] https://wstroneojca.pl/content/view/89/41/

5/5 - (2 głosów / głosy)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA