Test DNA na ojcostwo w trakcie trwania ciąży - dlaczego warto go wykonać, jak wygląda i ile wynosi jego cena?
 

Test DNA na ojcostwo w trakcie trwania ciąży – dlaczego warto go wykonać, jak wygląda i ile wynosi jego cena?

Potwierdzenie lub wykluczenie domniemanego ojcostwa jest możliwe jeszcze w trakcie trwania ciąży. Wystarczy wykonać nieinwazyjne badanie DNA płodu, które znajduje się we krwi matki. Dlaczego warto zdecydować się na taki krok? Przede wszystkim po to, aby kobieta mogła bezstresowo przejść ciążę, a mężczyzna miał czas na uznanie ojcostwa przed porodem. Dlaczego warto to zrobić?

Uznanie ojcostwa przed porodem – dlaczego warto wykonać badanie?
Uznanie ojcostwa przed porodem – jaki jest koszt badania?
Uznanie ojcostwa przed porodem – jaki jest czas oczekiwania na wyniki?
Uznanie ojcostwa przed porodem – od którego tygodnia ciąży można wykonać badanie?

Uznanie ojcostwa przed porodem – dlaczego warto wykonać badanie?

Jeśli istnieją wątpliwości co do tego, kto jest ojcem nienarodzonego dziecka, zaleca się wykonanie testu na ojcostwo w czasie trwania ciąży. Ustalenie ojcostwa to dla kobiety zawsze dość ciężkie przeżycie, nawet wtedy, gdy jest pewna tego, czyje dziecko nosi pod sercem. Wykluczając lub potwierdzając ojcostwo w trakcie trwania ciąży, kobieta zyskuje spokój a mężczyzna? Mężczyzna może wziąć się za uznanie ojcostwa przed porodem. Formalność ta może być dobrym rozwiązanie, biorąc pod uwagę to, że rodzice po narodzinach dziecka mogą nie mieć do tego głowy.

Uznanie ojcostwa przed porodem – jaki jest koszt badania?

Chcąc przeprowadzić, uznanie ojcostwa przed porodem, należy potwierdzić domniemane ojcostwo. W tym celu można wykonać badania DNA dziecka, będącego jeszcze w łonie matki. Prenatalne testy na ojcostwo, które mogą potwierdzić ojcostwo przed urodzeniem dziecka, należą do jednych z najdroższych. Ceny tych testów zaczynają się od 2 000 zł, czasem sięgają nawet 7 000 zł. Ich wykonanie jest jednak warte swojej ceny. Prawda i spokój to przecież wartości bezcenne.

Uznanie ojcostwa przed porodem – jaki jest czas oczekiwania na wyniki?

Badania genetyczne są obecnie najbardziej wiarygodną metodą ustalania ojcostwa. Pacjenci chcą poznać wyniki jak najszybciej. To się rozumie samo przez się! Informacja o ojcostwie jest zbyt ważna, by czekać w nieskończoność. Ile czeka się na wyniki DNA badań na ojcostwo? Wyniki testu na ojcostwo dostępne są przeważnie w ciągu 3-10 dni roboczych lub nawet w 48 godzin – jeśli zostały wybrane testy ekspresowe.

Uznanie ojcostwa przed porodem – od którego tygodnia ciąży można wykonać badanie?

Istnieją dwa rodzaje testów DNA umożliwiające uznanie ojcostwa przed porodem. Pierwszy z nich można wykonać już od 8 tygodnia ciąży. W przypadku drugiego rodzaju testu należy poczekać do ukończenia 15 tygodnia ciąży.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA