Badanie na ojcostwo - wysyłkowo czy w punkcie pobrań?
 

Badanie na ojcostwo – wysyłkowo czy w punkcie pobrań?

Badanie na ojcostwo wykonuje się po to, by ustalić, czy badany mężczyzna jest biologicznym ojcem dziecka. Wykonanie takiego testu jest dzisiaj bardzo proste – wystarczy udać się do specjalnego punktu pobrań z odpowiednio przygotowaną próbką. Istnieje też druga możliwość – badanie DNA na ojcostwo można nawet wykonać wysyłkowo, co jeszcze bardziej usprawnia całą procedurę. W poniższym tekście radzimy, jak przeprowadzić badanie na ojcostwo, czy to wysyłkowo czy w punkcie pobrań.

Jak wykonać badanie na ojcostwo wysyłkowo?
Jak wykonać badanie na ojcostwo w punkcie pobrań?
Jak znaleźć punkt pobrań do wykonania badania na ojcostwo?
Jakie badanie na ojcostwo lepiej zrobić – wysyłkowe czy w punkcie pobrań?

Jak wykonać badanie na ojcostwo wysyłkowo?

Wykonanie badania genetycznego na ojcostwo drogą wysyłkową wiąże się z bardzo prostą procedurą. Wystarczy w odpowiedni sposób przygotować próbkę, zgodnie z dołączoną do niej instrukcją. Może to być na przykład pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka. Odpowiednio przygotowany materiał wysyła się kurierem specjalnego laboratorium, które po analizie próbki zamieszcza wynik testu na ojcostwo online.

Jak wykonać badanie na ojcostwo w punkcie pobrań?

Aby wykonać badanie DNA na ojcostwo w punkcie pobrań, w pierwszej kolejności należy umówić się na test, na przykład online lub telefonicznie. Po uiszczeniu opłaty za badanie można udać się do punktu pobrań, gdzie zostanie pobrana próbka próbka od ojca i od dziecka (np. wymaz z policzka lub próbka krwi). Wyniki będą dostępne do odbioru w punkcie pobrań albo online.

Jak znaleźć punkt pobrań do wykonania badania na ojcostwo?

Punkt pobrań do wykonania testu genetycznego na ojcostwo najłatwiej znaleźć online, wyszukując po odpowiednim haśle, wraz z wpisaniem nazwy miasta lub miejscowości. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „test na ojcostwo” lub „badanie na ojcostwo” z dopiskiem interesującej nas nazwy miasta.

Jakie badanie na ojcostwo lepiej zrobić – wysyłkowe czy w punkcie pobrań?

O tym, który rodzaj badania na ojcostwo będzie dla klienta wygodniejszy, decyduje kilka czynników. Wykonanie badania wysyłkowo wydaje się być bardziej wygodną i dyskretną formą, która sprawdzi się także w dobie ograniczeń pandemicznych. Z kolei wykonanie takiego badania w punkcie pobrań może być lepszą opcja dla tych klientów, którym zależy na tradycyjnej metodzie i na kontakcie z osobą przeprowadzającą badanie, by móc chociażby zadać jej dodatkowe pytania przy okazji testu DNA.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA