A czy ty masz pewność, że jesteś ojcem swojego dziecka?
 

A czy ty masz pewność, że jesteś ojcem swojego dziecka?

Jaki jest koszt zrobienia testu na ojcostwo, Gdzie można złożyć wniosek o test na ojcostwo

Planujesz wykonać test na ojcostwo i zastanawiasz się od czego zacząć? Nie jesteś sam! Coraz więcej ojców decyduje się wykonać test na ojcostwo, żeby dowiedzieć się czy są biologicznymi rodzicami dziecka, które wychowują. Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane w związku z tym pytania i sprawdź co musisz wiedzieć o testach na ojcostwo.

Jaki jest koszt zrobienia testu na ojcostwo?
Gdzie można złożyć wniosek o test na ojcostwo?
Jak długo czeka się na wyniki dna prywatnego testu na ojcostwo, które są ważne do sądu?
Gdzie można zrobić szybki test na ojcostwo?

Jaki jest koszt zrobienia testu na ojcostwo?

Cena testu na ojcostwo nie jest stała. Wszystko zależy od wybranej metody przeprowadzania testu na ojcostwo. Planując test na ojcostwo należy jednak liczyć się z wydatkiem minimum 500 złotych. Górna granica kosztu testu na ojcostwo wynosi około 1300 złotych. Warto pamiętać, że test DNA na ojcostwo nie jest badaniem refundowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Gdzie można złożyć wniosek o test na ojcostwo?

Jeżeli decydujesz się ustalić ojcostwo w sposób sądowy musisz wnieść wniosek do właściwego Sądu Rejonowego. Odpowiednim wydziałem dla spraw o ustalenie ojcostwa jest Wydział Rodzinny. Należy przy tym również pamiętać, że pozwem o ustalenie ojcostwa wnosi się przeciwko dziecku i matce dziecka.

Jak długo czeka się na wyniki dna prywatnego testu na ojcostwo, które są ważne dla sądu?

Najczęstszą sytuacją podczas sądowego ustalania ojcostwa jest zlecenie przez sąd wykonania testu na ojcostwo prywatnie. Wykonanie testu na ojcostwo na koszt państwa jest możliwe, tylko wtedy gdy ani powód, ani pozwany jest w stanie uiścić opłaty za badanie. Na wyniki prywatnego badania DNA na ojcostwo czeka się przeważnie od 3 do 5 dni roboczych. Wszystko zależy od laboratorium oraz wybranej metody wykonywania testu genetycznego na ojcostwo.

Gdzie można zrobić szybki test na ojcostwo?

Rzetelne badania na ojcostwo można wykonać w większości laboratoriów medycznych. W niektórych z nich za dodatkową opłatą można dostać wyniki testu na ojcostwo już po 24 godzinach od pobrania próbek materiału genetycznego. Dla osób, które chcą wykonać test na ojcostwo bez wychodzenia z domu pozostaje możliwość wykonania testu na ojcostwo poprzez zamówienie pakietu do pobrania próbek materiału genetycznego online.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA