10 zasad udanego małżeństwa 👩‍❤️‍💋‍👨
 

10 zasad udanego małżeństwa 👩‍❤️‍💋‍👨

10 zasad udanego małżeństwa, zasady udanego małżeństwa

Każdego roku w Polsce rozpada się coraz większa liczba małżeństw. Powodów tego jest wiele – nie rozmawiamy ze sobą, zaniedbujemy partnera i za dużo czasu poświęcamy dla pracy, zapominając o rodzinie. Warto pamiętać o podstawowych zasadach, które skutecznie pomogą zadbać o związek. Poznaj zasady udanego małżeństwa!

1. Kontrolujcie swoje emocje

Trudno wyobrazić sobie stabilny związek z osobą, która nie potrafi kontrolować swoich emocji. Takie osoby są tykającą bombą dla partnera. Równowaga psychiczna to podstawowy fundament, na którym powinien opierać się związek.

2. Okazujcie sobie szacunek

Związek jest strefą niezwykłej intymności i bliskości między partnerami. Przy takich emocjach bardzo łatwo zlekceważyć bądź zdołować drugą osobę, dlatego nigdy nie zapominajcie o wzajemnym szacunku.

3. Dajcie od siebie, później oczekujcie od partnera

Nie powinniśmy oczekiwać, że partner całkowicie poświęci się dla związku, jeśli my nie jesteśmy w stanie zapewnić mu tego samego. Małżeństwo opiera się na intymnych uczuciach – na bliskości i zaufaniu – ciężko będzie to uzyskać, nie okazując partnerowi uczuć ani się przed nim w pełni nie otwierając. Dawajcie od siebie więcej i pogłębiajcie Waszą intymność, aby pielęgnować Wasze małżeństwo.

4. Bądźcie tolerancyjni, nie starajcie się nawzajem zmieniać – pozwólcie sobie być sobą

Związek małżeński tworzą dwie odrębne jednostki osobowe. Dwie osoby, posiadające zupełnie inne potrzeby. Doradzajcie sobie, wspierajcie ale nigdy nie pozwólcie sobie zmieniać się nawzajem. Niech każdy z Was pozostanie prawdziwą wersją siebie.

5. Zawsze się wspierajcie

Każde z Was codziennie napotyka się na ogrom problemów i utrudnień. Często w życiu jest pod górkę dla Was obojga. Nie pozwólcie, abyście byli dla siebie kolejnym źródłem stresu. Bądźcie dla siebie podporą. Pomagajcie sobie i okazujcie troskę.

6. Bądźcie wyrozumiali

Każdy z nas jest inny, ma lepsze i gorsze cechy. Bądźcie wyrozumiali – nie wyolbrzymiajcie błędów, rozmawiajcie ze sobą i znajdujcie wspólne rozwiązania trudnych problemów.

7. Nie marnujcie czasu na bezsensowne kłótnie

Życie jest zbyt krótkie, aby zmarnować je na niepotrzebne kłótnie. Na pewno nie raz przez takowe przechodziliście, a później żałowaliście, że zmarnowaliście czas. Małżeństwo to umiejętność przyznania się do błędu, do winy i przeproszenia. Czasem najlepiej po prostu odpuśćcie.

8. Dziękujcie, przepraszajcie i wybaczajcie – nie chowajcie urazy

Od czasu do czasu powiedzcie sobie „Dziękuję, że jesteś, że mogę na Ciebie liczyć”. Nie zapominajcie o „przepraszam” i „dziękuję”. Te proste słowa z całą pewnością zbliżą Was do siebie nawzajem.

9. Zawsze okazujcie swoje uczucia

Mówcie o swoich pragnieniach, potrzebach, upodobaniach i opiniach. Rozmawiajcie o tym, co Was cieszy, a co smuci. Często konflikty małżeńskie pojawiają się, kiedy nie potrafimy ze sobą szczerze rozmawiać. Dlatego powinniście się przed sobą w pełni otworzyć.

10. Kochajcie się

„Kocham Cię”- dwa proste słowa, które potrafią ogromnie dużo zmienić i zdziałać. Mówcie, że się kochacie, okazujcie to. Spędźcie razem czas, wyjdźcie na spacer, romantyczną kolację. Dbajcie o siebie i pielęgnujcie Waszą miłość.

Oceń

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porozmawiaj o teście DNAPorozmawiaj o teście DNA